Декарбонізація філії «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування»

Опінії
21 березня, 15:45
Декарбонізація філії «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування»

Що переможе в державній компанії: здоровий глузд чи корупція?

Експерт нафтогазової галузі

В лютому 2024 року, Олег Толмачев на питання (Які плани з видобутку на 2024 рік? Скільки планується пробурити?) журналіста щодо планів компанії відповів:

— Це одне з головних питань, які знаходяться на постійному контролі акціонера. Ми плануємо додати 500 млн куб м природного газу до видобутку 2023 року. Тобто, ріст буде близько 4%.

Пробурити плануємо на рівні 365 тис. м. Тут я також хочу зазначити, що сама по собі цифра проходки не дуже важлива. Важливо, що ми з цього отримаємо. У 2023 році у середньому від свердловини ми отримали 91 тис. куб м газу. У нас були свердловини, які давали і 380 тис. куб м і навіть 600 тис. куб м на добу, але середній показник 91 тис. куб м. Якщо ми порівняємо з 2022 роком, коли ця цифра становила 58 тис. куб м, то бачимо ріст.

Отже, хотів би уточнити скільки метрів проходки у планах на буріння Компанії АТ «Укргазвидобування» прописано, що у 2024 році філією БУ «Укрбургаз» буде пробурено більше 386 тис. м, з них понад 292 тис. м це буріння експлуатаційних (видобувних) свердловин!

Озвучені Олегом Толмачевим плани виявилися меншими майже на 5%. Виникає питання ЧОМУ?

Слід звернути увагу читачів, що в цих 386 тис. м буріння у 2024 році саме закладені задекларовані успіхи з нарощування видобутку природного газу в 2024 році у порівнянні з 2023 роком.

Для виконання поставлених задач буріння, Олег Толмачев у січні 2024 року змінив керівника філії БУ «Укрбургаз» Івана Сушинського, який має значний досвід буріння свердловин, на Юрія Кальмука, який має досвід роботи в геофізиці.

На сьогодні вже, є можливість попередньо провести аналіз виконання Планів буріння АТ «Укргазвидобування» у першому кварталі 2024 року.

Протягом першого кварталу 2024 року філія БУ «Укрбургаз» повністю провалила Плани буріння на перший квартал, а саме:

 1. На сьогодні невиконання Плану буріння у першому квартал 2024 року філією БУ «Укрбургаз» становить -40 %.
 2. Тенденція буріння в останню декаду березня 2024 року щодо виконання добових планів проходки також негативна, більше ніж -20 %. Отже, за підсумками першого кварталу мінус щодо метрів проходки може становити понад 45 %.
 3. Не передано в експлуатацію в першому кварталі 40 % запланованих свердловин (орієнтовно 12 одиниць);
 4. Не розпочато буріння в першому кварталі понад 50 % запланованих свердловин (орієнтовно 18 одиниць);

Такі негативні результати за перший квартал 2024 року, свідчать, що АТ «Укргазвидобування» мінімум на 150 млн куб м природного газу видобуде менше ніж декларувала на 2024 рік.

І це лише в тому випадку, якщо протягом наступного періоду їм вдасться вирівняти ситуацію з виконанням Плану буріння на 2024 рік (в квітні-грудні 2024 року).

Звісно, що саме такі негативні результати виконання Плану буріння у першому кварталі 2024 року пов’язані не з філією БУ «Укрбургаз» і новим чи старим очільником її напряму, а саме:

 1. З кадровими проблемами АТ «Укргазвидобування», з «менеджерам», які витіснили професіоналів за ради небосяжних посадових окладів.
 2. Непродуманим (а якщо замислитися, то й корупційним) підходом до проведення тендерів та матеріально-технічного постачання.
 3. Бажання «ветеранів нафтогазової галузі» будь-якою ціною прибрати з Нафтогазу О.Чернишова та взяти під повний контроль Укргазвидобування, «заваливши» виконання планів, а відповідно і обіцянок з видобутку газу в 2024 році Голови правління Нафтогазу.

Основна проблема відзначена в пункті 1, брак професіоналізму та патріотизму в АТ «Укргазвидобування». Нагадаю, щодо кадрових проблем «менеджерів»:

 • Філія «Шебелинкагазвидобування» без керівника працює з 26 грудня 2024 року і понині (майже 3 місяці).
 • На сьогодні вакантна посада директора з буріння та свердловинних операцій АТ «Укргазвидобування», яку займав свого часу Акшін Мехдієв.
 • На сьогодні вакантна посада директора філії «Укрпромгазгеофізика».
 • На сьогодні вакантна посада директора філії «УГВ-Сервіс», яку займав свого часу Ігор Мохній.
 • Директор філії «Полтавагазвидобування» вже довший час працює маючи догану, та очікує завершення контракту…
 • Директор філії з переробки газу та газового конденсату вже довший час працює маючи догану, та очікує завершення контракту…
 • Директор з розвідки та розробки Максим Вітик, після вдалої афери (Ренесанс УРП Юзівської площі за кошти державної компанії, та вивід з під штрафних санкцій свого попереднього роботодавця) з УРП Юзівської площі, розвиває новий напрямок в компанії «стик науки і мистецтва»…
 • І понині генеральний директор АТ «Укргазвидобування» О.Кобець лише числиться на папері і отримує заробітну плату (за період відсутності її на робочому місці сукупно отримала понад 16 млн грн), а керують то Олександр Романюк (лобіст співпраці з ТОВ «Експерт Петролеум України»), Олег Толмачев (протеже О.Романюка).

Тому цікаво, які рішення прийме Наглядова рада та Правління Нафтогазу?

Адже такий провал у першому кварталі та кадрові проблеми, а також закінчення контракту в генерального директора Олени Кобець вже стимулює прийняти радикальні рішення щодо діючих «кадрів» АТ «Укргазвидобування».

Тому очікуємо і спостерігаємо, що переможе в державній компанії: здоровий глузд чи корупція?

Читайте також:
Світ
А Енергоатом закуповує старі російські ядерні реактори у Болгарії.
17 червня, 11:00
Політика
Ми усі відчуємо вплив мудрих менеджерських рішень цього Міністерства у вигляді віялових відключень вже в травні цього року.
23 квітня, 10:04
Опінії
Всім місцевим громадам треба прямо зараз бігом включитись в пошук закордоном газових генераторів малої і середньої потужності
12 квітня, 09:37
Війна
Власник будівельної компанії зробив заяву про реальну державну зраду з боку Кабінету міністрів України.
11 квітня, 17:28
Політика
АРМА та «Укрнафта» просять РНБО втрутитися у ситуацію з видобутком газу
08 квітня, 10:07
Війна
Міністерство енергетики України звернулося до громадян, органів влади, ЗМІ щодо поширення інформації про наслідки ударів ворога.
29 березня, 16:45