Демократія передбачає участь кожного громадянина у житті держави

ІСТОРІЯ
22.09.2023, 19:34
Демократія передбачає участь кожного громадянина у житті держави
Фото: Facebook

Тож лише націоналізм і озброєна спільною ідеєю нація допомагають решті людству не звалитися у глобалістський маразм. Слід згадати класиків.

Скажімо той, хто любить слово «демократія», але ніколи не читав Алексіса де Токвіля, ніколи не зрозуміє, що це таке. Цей французький мислитель XIX століття чітко пояснює, як демократія веде до деспотії, і на що треба звернути увагу, аби в подальшому цьому протистояти.

Тезово: «Ми всі хочемо віддати правління собою комусь іншому, так як у нас є купа нагальних справ: мені потрібно займатися дітьми, мені потрібно йти на роботу, у мене проблеми з дружиною або з чоловіком та ін. Нехай займуться інші хлопці. І взагалі, чесно кажучи, по неділях хочеться займатися барбекю, а не політикою».

Petits et vulgaires plaisirs (маленькими вульґарними задоволеннями).

Аргумент Токвіля наступний: «Якщо ви так себе ведете, то в якийсь момент ви перетворюєтеся якщо не в худобу, то, принаймні, в добре доглянуту корову, якій дають можливість жувати траву чи барбекю, запиваючи його пивом. Але при цьому у вас відбирають ті якості життя, які і роблять людину людиною».

Не впевнений, що така аристократична позиція Токвіля зрозуміла багатьом. Але, принаймні, це один з класичних аргументів, чому потрібно приймати участь у політичному житті.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Економіка
Не можна сподіватися на дивá у майбутньому, знущаючися з того, від чого залежить твоє завтра. Почнімо змінюватися на краще вже сьогодні!
28 квітня, 13:54
Історія
«Буші» є одним із кількох термінів для позначення воїна давньої Японії. Перш за все, незламних, відданих і хоробрих самураїв.
06 лютого, 06:56
Політика
Вірити, що думки змінюють наше завтра — це магія. Майбутнє формує комплекс дій, які ми робимо сьогодні, аби бути до нього готовим...
08 січня, 08:18
Політика
Англійський дует філософів Томаса Гобсса і Джон Лок досі протиставляють. Хоча можливо, вони насправді доповнюють один одного...
01 січня, 14:45
Історія
Філософія вчить не лише любові до мудрості, а й вишколює мужність. Яскравий тому приклад — творчість давньоримського мислителя Луція Сенеки.
17.11.2023, 20:12
Мистецтво
Краса викликає емоції розширення, що складно (але можливо через творчість) вивільнити самостійно. Асоціативно і любов здатна на подібне.
28.10.2023, 18:30