Деякі країни не здатні себе прогодувати зовсім

ПОЛІТИКА
08 червня, 22:04
Деякі країни не здатні себе прогодувати зовсім

Це Афганістан, Об'єднані Арабські Емірати, Ірак, Макао, Катар і Ємен.

Лише одна держава може повністю прогодувати своє населення самостійно, тоді як шість країн не здатні забезпечити себе жодною з семи груп продуктів.

Про це повідомляє Science Alert.

Дослідження провели вчені з Геттінгенського та Единбурзького університетів. Команда зібрала дані про виробництво харчових продуктів у 186 країнах світу. Результати показали, що єдина країна, яка може бути цілком самодостатньою в усіх семи основних групах продуктів харчування (молочні продукти, овочі, яйця, зернові, морепродукти, бобові, фрукти), — це Гайана, розташована в Південній Америці.

На другому місці опинилися Китай та В’єтнам: вони виробляють достатньо продовольства, щоб задовольнити попит населення у шести з семи категорій.

Лише одна з кожних семи країн може виконати квоту у п’яти або більше групах продуктів, і більшість із них — це країни Європи та Південної Америки.

Афганістан, Об’єднані Арабські Емірати, Ірак, Макао, Катар та Ємен не досягають самодостатності в жодній групі продуктів.

Навіть економічні союзи з кількох країн демонструють подібні тенденції. Наприклад, Рада співробітництва арабських держав Перської затоки досягає самодостатності лише в м’ясі, а союзи в Західній Африці та Карибському басейні — лише у двох групах. Жоден із цих економічних блоків не виробляє достатньо овочів, щоб прогодувати все своє населення.

Щоб заповнити ці прогалини, більшість країн покладаються на торгівлю. Проте багато з них досі залежать від одного торгового партнера більш ніж у половині свого імпорту, що робить їх особливо вразливими до ринкових потрясінь.

Підтримка різноманітних торговельних мереж між країнами та регіонами має вирішальне значення для майбутнього продовольчого постачання, наголошують автори дослідження. «Міжнародна торгівля продуктами харчування та співробітництво необхідні для здорового та стійкого харчування. Однак сильна залежність від імпорту з окремих країн може зробити держави вразливими. Створення стійких ланцюгів постачання продовольства має вирішальне значення для забезпечення громадського здоров’я», — каже Йонас Стель, економіст з питань розвитку Геттінгенського університету.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Світ
Це перша легальна спроба працювати з повністю штучними компонентами геному людини.
26 червня, 21:10
Опінії
Пандемія, війна, контроль: шлях до нового світового устрою.
26 червня, 10:16
Життя
Нова космологічна модель: як Всесвіт міг утворитися без Великого вибуху
25 червня, 21:15
Світ
Вперше за час спостережень людство має найнижчу народжуваність, необхідного для відтворення. У 2060 році населення Землі почне зменшуватися.
22 червня, 19:52
Історія
Людство було майже знищено мільйон років тому: тоді вижило трохи більше 1000 особин
12 червня, 15:47
Життя
Мовчазна атака: як мікропластик змінює наше тіло зсередини.
11 червня, 18:26