Діри в бюджеті «слуги» лататимуть коштом малого бізнесу

ЕКОНОМІКА
29.09.2020, 19:06
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: inteltech.com.ua

«Уряд закладає основу для подальшого зростання тіньової економіки».

Малий і середній бізнес, який ледве встиг оговтатися після карантину, знову чекають випробування. Адже саме на цей сектор уряд вирішив покласти тягар поповнення спорожнілого бюджету, передає Антикор.

«Доїти» підприємців планують по всіх фронтах: підвищення мінімалки і ЄСВ для працюючих ФОПів, скасування мораторію на перевірки бізнесу та ін. Самі підприємці кажуть: будуть йти в тінь з кінцями, –  зазначають журналісти.

Діри в бюджеті «слуги» лататимуть коштом малого бізнесу_1

Останні дні підприємці мітингували під ВР, вимагаючи скасувати обов'язкове використання фіскальних апаратів для певних категорій бізнесу. 

Багато з них розповідають, що працювали за спрощеною системою оподаткування, яка дозволяла вести справи без спеціальних знань або послуг бухгалтерів. Зараз же приватникам необхідні документація і звіти нарівні з великими підприємствами.

А з урахуванням того що багато представників малого бізнесу не мають спеціалізованого економічної та юридичної освіти, у них не залишається іншого виходу, крім як наймати спеціалізованих працівників.

За словами голови Асоціації власників МАФів Тетяни Петренко, питання ж не в самій фіскалізації, а в тих космічних штрафів, які впроваджуються за неправильно виписаний чек або за те, що невчасно закрив касу. 

«Тобто проблема не в самому нововведенні, а в тому, як це хочуть впроваджувати й контролювати», – вважає підприємець. 

Втім, це тільки вершина айсберга. Справжній «сюрприз» бізнесу підготував уряд, яке вже затвердив і направив на розгляд у ВР законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу.

За допомогою нього влада планує підвищити в Україні більше десятка податків. 
А саме: підвищення ЄСВ для працюючих ФОПів, підвищення акцизів, збільшення екологічного податку втричі на викиди CO2, підвищення рентної плати за користування надрами, радіочастотним ресурсом і за спеціальне використання води та лісу.

Крім того, законопроєкт передбачає скасування мораторію на податкові перевірки та перевірки по ЄСВ, який був введений на час карантину.

Новий бюджет може бути виконаний лише за умови поправок до Податкового кодексу. Конкретика поки відсутня, але потенційні донори – це якраз малий і середній бізнес. Інших ідей, як діяти під час падіння надходжень від ПДВ від імпорту на 50%, по всій видимості, немає.

«Спроби розв'язувати проблему з дефіцитом бюджету фіскальними шляхами здатні лише погіршити наявні проблеми та закласти основу для подальшого зростання тіньової економіки», – стверджують підприємці.
 

Читайте також:
Політика
Руслан Стефанчук заявив, що «Усі заяви будуть розглянуті на одному з найближчих пленарних засідань».
03 вересня, 18:00
Політика
Найєм написав заяву про звільнення 10 червня, звинувативши Шмигаля та уряд у системному зриві програм побудови оборонних споруд
18 червня, 17:15
Політика
Застосунок не згадується в жодному нормативно-правовому акті, що викликає питання про юридичні наслідки вчинених у додатку дій.
21 травня, 17:34
Політика
Рішення підтримали 273 народні депутати
09 травня, 11:25
Політика
Постанову про звільнення Кубракова внесла група депутатів із різних фракцій та груп на чолі з Давидом Арахамією
09 травня, 10:20