Доля «Ferrexpo»: підприємство з Полтавщини знову стало фігурантом розгляду Верховного Суду

ПОЛТАВА
08.11.2019, 06:19
Доля «Ferrexpo»: підприємство з Полтавщини знову стало фігурантом розгляду Верховного Суду

Верховний суд знову відправив до апеляційного суду позов «Ferrexpo» до Фонду гарантування вкладів.

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і скасував постанову Північного апеляційного госпсуду від 19 червня 2019 року у справі №910/19560/16 та передав її на новий розгляд у суд апеляційної інстанції. Про це 8 листопада повідомило видання «Finbalance».

19 червня Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» й зобов’язав ліквідатора банку «Фінанси та кредит» і Фонд гарантування включити вимоги компанії-позивача (на 3,9 млрд грн) у реєстр вимог кредиторів банку, причому – в сьому чергу (вимоги вкладників-юросіб, які не є пов’язаними з банком особами).

Згідно з судовими матеріалами, кредиторські вимоги ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» в обсязі 485 млн грн спершу були включені Фондом гарантування в дев’яту чергу вимог кредиторів (вимоги пов’язаних осіб) – з огляду на пов’язаність «Полтавського ГЗК» і банку «Фінанси та кредит» через їх спільного бенефіціара – Костянтина Жеваго.

Раніше в групі «Ferrexpo» (контролює Полтавський ГЗК та Єристівський ГЗК) публічно стверджували, що на її рахунках в банку «Фінанси та кредит» напередодні визнання його неплатоспроможним було 174 млн дол.

Північний апеляційний госпсуд у постанові від 19 червня вказав, що «відсутні належні та допустимі докази на підтвердження пов’язаності позивача [Полтавського ГЗК] з банком», а списання коштів з рахунків «Полтавського ГЗК» в рахунок погашення боргу позичальників банку «Фінанси та кредит» він назвав «документально необґрунтованим».

Натомість Верховний Суд у постанові від 31 жовтня зауважив, що «судом апеляційної інстанції невірно застосовано норми матеріального права при визначенні розміру кредиторських вимог позивача», водночас суд касаційної інстанції «позбавлений можливості ухвалення нового рішення, оскільки підлягають встановленню та оцінці певні обставини, зокрема, розмір неправомірно списаних коштів з рахунків позивача за зобов’язаннями поруки».

Нагадаємо, що ДБР оголосило Костянтина Жеваго в розшук. 

Читайте також:
Полтава
Значні суми надійшли від реалізації майна боржників та безхазяйного майна, що свідчить про ефективність роботи податкових органів регіону.
17 січня, 10:41
Полтава
Хйзхц, але таких ідіотів ще треба пошукати/
17 січня, 09:13
Полтава
Наша область не була окупована російськими терористами, бої точилися лиш поблизу Гадяча. Але виглядає так, ніби її «відпрасували» бомбами.
17 січня, 06:01
Полтава
Вітчизняні чиновники користуються й привласнюють плоди чужої праці. Піклуватися про своїх земляків, особливо задурно, не хочуть.
15 січня, 13:45
Полтава
Не таємниця, що надійний і сталий зв'язок на війні — один із чинників успіху. Тому жителі Полтавщини передають захисникам такі пристрої.
14 січня, 14:53
Полтава
Незламність фронту гартують надійні тиловики, особливо цивільні. Адже без їхньої всебічної підтримки наша боротьба за свободу марна.
14 січня, 07:17