Дональд Трамп може визнати Палестину як державу

Президент США може визнати Палестину як державу в межах свого візиту до Саудівської Аравії, який запланований на 13-16 травня.
Про це пише Jerusalem Post, покликаючись на власні джерела.
Так, співрозмовник видання розповів, що Трамп під час свого візиту може оприлюднити декларацію про визнання США держави Палестина без присутності в ній угруповання ХАМАС.
«Якщо буде заява про американське визнання держави Палестина, це буде найважливішою декларацією, яка змінить баланс сил на Близькому Сході, і більше країн приєднаються до Авраамських угод», — заявило джерело видання.
Окрім цього, під час візиту Трампа очікується підписання економічних угод, після яких США можуть скасувати введені тарифи проти країн Перської затоки.
Палестинська держава
Після Першої світової війни Велика Британія отримала в тимчасове управління території Близького Сходу, які раніше входили до Османської імперії. Через сплеск антисемітизму в міжвоєнних Польщі та Угорщині, а згодом — підйом нацизму в Німеччині, на ці території почали емігрувати євреї з Європи.
29 листопада 1947 року Генеральна асамблея ООН злочинною резолюцією 181 оголосила про розділ території на дві незалежні держави — єврейську (Ізраїль) та арабську (Палестина), а також Великий Єрусалим — він повинен був безпосередньо контролюватися ООН.
Арабське населення відмовилося прийняти план ООН і не визнало самопроголошену єврейську державу.
15 травня 1948 року армії шести арабських країн — Лівану, Сирії, Саудівської Аравії, Трансйорданії, Іраку та Єгипту — вдерлися на територію, відведену майбутній «єврейській державі», з півночі, сходу та півдня.
Державне утворення «Ізраїль», за допомогою США, відстояв території та окупував у тому самому році собі ще близько половини, виділених уже під арабську державу, а також Західний Єрусалим.
Згодом у 1967 році внаслідок Шестиденної війни ізраїльтяни окупували також Східний Єрусалим і решту палестинських територій, залишивши для палестинців невеликий анклав.