Дослідження: швидкі прогулянки допомагають кинути курити

31.12.2023, 13:53
Дослідження: швидкі прогулянки допомагають кинути курити

Лікарі з'ясували, що спроби кинути курити серйозно полегшуються, якщо людина регулярно гуляє. Бажано прогулюватися парком, де немає машин.

Результатами відповідного дослідження на шпальтах галузевого видання Psychopharmacology поділилися австрійські науковці з Університету Іннсбрука. Щоправда, уточнюють медики, прогулянки при цьому мають бути не зовсім звичайними.

Для експерименту відібрали 16 осіб, які викурювали не менш як 10 цигарок на день. Піддослідних розділили на три групи — вони робили десятихвилинну швидку прогулянку на свіжому повітрі у зеленій зоні або ж виконували вправи на біговій доріжці у провітрюваній кімнаті.

«Контрольна група просто відпочивала. І затим виявилося, що потяг до куріння знизився у групах, які займалися у приміщенні та на відкритому повітрі протягом усього тренування. У контрольній групі вона навпаки залишилася незмінною. Несподіваною стала різниця у часі, який минає до викурювання наступної цигарки: після занять у приміщенні — 17 хвилин, а на свіжому повітрі — 26 хвилин», — прокоментували своє дослідження австрійські науковці.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачів про те, що постійне вдихання диму через електронні цигарки призводить до незворотних порушень гортані, трахеї, бронхів і легенів. Найбільш частими симптомами є: кашель, запаморочення, утруднене дихання і біль у грудях.

Читайте також:
Життя
Люди, чия професійна діяльність вимагає постійної обробки просторово-навігаційних даних, менш схильні до смерті. Медики з'ясували правду.
19.12.2024, 21:48
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11.11.2024, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10.09.2024, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14.08.2024, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26.06.2024, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16.06.2024, 17:30