Дослідження: швидкі прогулянки допомагають кинути курити

31.12.2023, 13:53
Дослідження: швидкі прогулянки допомагають кинути курити

Лікарі з'ясували, що спроби кинути курити серйозно полегшуються, якщо людина регулярно гуляє. Бажано прогулюватися парком, де немає машин.

Результатами відповідного дослідження на шпальтах галузевого видання Psychopharmacology поділилися австрійські науковці з Університету Іннсбрука. Щоправда, уточнюють медики, прогулянки при цьому мають бути не зовсім звичайними.

Для експерименту відібрали 16 осіб, які викурювали не менш як 10 цигарок на день. Піддослідних розділили на три групи — вони робили десятихвилинну швидку прогулянку на свіжому повітрі у зеленій зоні або ж виконували вправи на біговій доріжці у провітрюваній кімнаті.

«Контрольна група просто відпочивала. І затим виявилося, що потяг до куріння знизився у групах, які займалися у приміщенні та на відкритому повітрі протягом усього тренування. У контрольній групі вона навпаки залишилася незмінною. Несподіваною стала різниця у часі, який минає до викурювання наступної цигарки: після занять у приміщенні — 17 хвилин, а на свіжому повітрі — 26 хвилин», — прокоментували своє дослідження австрійські науковці.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачів про те, що постійне вдихання диму через електронні цигарки призводить до незворотних порушень гортані, трахеї, бронхів і легенів. Найбільш частими симптомами є: кашель, запаморочення, утруднене дихання і біль у грудях.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39