Created with Sketch.

Довгоочікуване примирення: Україна та Польща знову разом проти спільного ворога

15.08.2022, 17:01
Фото: Останній Бастіон

Президент Анджей Дуда вшанував пам'ять полеглих у боях за Варшаву вояків Армії УНР, які разом з Військом Польським зупинили більшовиків.

Відповідний ролик на офіційній Twitter-сторінці оприлюднила Канцелярія Президента Республіки Польща, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Палкий друг і вірний союзник України Анджей Дуда прокоментував відвідини православного цвинтаря, де спочивають наші земляки, наступним чином:

«Україна і Польща можуть створити силу, здатну відбивати будь-яку небезпеку. На десятиліття, а можливо, дай Боже, на століття братня для Польщі держава, і як, сподіваюся, пророчо сказав Володимир Зеленський, між нашими країнами – Польщею та Україною – не буде більше кордону. Цього кордону не буде! Слава Героям, оборонцям Варшави! Вічна пам'ять полеглим. Gloria Victis!». 

Своєю чергою, головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний звернувся до поляків їхньою рідною мовою та привітав військовослужбовців сусідньої країни з професійним святом.

Він нагадав, що як і 102 роки тому, тепер наші країни воюють проти спільного одвічного ворога – росії, – який нарешті має бути знищений; бажано дезінтегрований і фрагментований на понад 50 дрібних без'ядерних держав.

«Від імені Збройних сил та від себе особисто вітаю вас із Днем польського війська. У Варшавській битві ваш народ відстояв свою державність і врятував Європу від більшовицької навали. Союзником Польщі у цій війні була Українська Народна Республіка. Я дякую польському народу за допомогу та підтримку у війні проти росії», – заявив генерал Залужний.

Між тим, "Останній Бастіон" укотре нагадує своїм читачам, що на Ринковій площі Львова створили народний меморіал із дипломів, які мали отримати українські студенти-добровольці.

Читайте також
Чин незламних: річниця створення Дивізії «Галичина» і роковини операції «Вісла»
Історія
Японська кров Амуру: роковини червоного терору на Далекому Сході
Історія
Спадок каґана Кубрата на полтавській землі
Історія
Пам'яті Геннадія Москаля
Опінії
Карпатська Україна: до річниці появи «одноденної держави»
Історія
Археологічні розвідки Тараса Шевченка на Полтавщині
Історія