Created with Sketch.

Двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє

25.10.2021, 13:22
Фото: Waste 4 Change

Загальний обсяг рукотворної маси (всього, що випродукувала людина) цьогоріч вперше перевищив наявну масу живої природи.

Такі висновки свого дослідження оприлюднила група міжнародних науковців у провідному журналі "Nature", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Динаміка невідворотних планетарних змін, зумовлених безкарним втручанням homo sapiens у природний стан речей, вражає й спонукає говорити про наближення глобальної катастрофи.

Як переконливо стверджують науковці, тільки за 20 останніх років антропогенна маса (тобто все, від будівель до пластикових пляшок – прим. ред.) зросла мінімум у 2 рази:

«Щотижня створюється різноманітна продукція, яка de facto більша за наявну популяцію людей на Землі».

У цій масі переважають бетон, асфальт, нафтопродукти та інші штучні матеріали для розвитку інфраструктури та її сталого забезпечення, негативно впливаючи на довкілля.

«За 12000 років, з часів так званої аграрної революції, коли людство від збиральництва перейшло до обробки землі, реальна біомаса скоротилася вдвічі. Це колосальний показник. Вирубка лісів, масштабне будівництво міст і викиди отруйних речовин у воду та повітря не контролюються, у зв'язку з чим ми втратили до 40% біоресурсів. У разі, якщо не зменшити оберти рукотворної маси, перед нашими дітьми та онуками постане проблема не тільки свого виживання, але й виживання всієї планети, яка на сьогодні демонструє зменшення темпів регенерації та самовідновлення», – підсумовують автори наукового дослідження.

Очевидно, що вчені не відкрили нічого нового, але вкотре нагадали про центральну (головну) роль людини у кліматичних змінах і планетарному забрудненні, за які ми повинні брати відповідальність і починати вже зараз відмовлятися від культу повсюдного споживацтва, бо Земля – наш спільний дім – у небезпеці.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що глобальні викиди CO2 в атмосферне повітря знову збільшуються.

Читайте також
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
У Решетилівці цвинтарі перетворили на сміттєзвалища
Полтава
Одним місячник чистоти на Полтавщині, іншим — засмічені лісопосадки
Полтава
З початку війни в Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів – екологи
Війна
Благодатна Полтавщина тоне у смітті
Полтава
Виснаження підземних джерел води прискорюється — науковці США
Життя