Викиди СО2 в атмосферне повітря знову збільшуються

СВІТ
14.10.2021, 17:12
Викиди СО2 в атмосферне повітря знову збільшуються
Фото: google

Згідно з дослідженням, кількість вуглецевих викидів різко відновлюється і зростає.

У першу чергу, це стосується 20 найбагатших країн світу, як йдеться у доповіді про стан клімату нашої планети. Згідно зі звітом, що був складений представниками 16 партнерських організацій, у 2021 році викиди CO2 серед учасників G20 збільшилися на 5%.

Для порівняння, у 2020 році рівень забруднення атмосфери вуглецем знизився на 6% через пандемію. Автори дослідження стверджують, що активне використання викопного палива нівелює заходи, спрямовані на стримування глобального потепління.

Це актуальна заява, особливо з урахуванням того, що залишилося всього два тижні до відкриття конференції COP26 в Глазго (Шотландія). Одне з ключових завдань майбутньої зустрічі — розробка та впровадження заходів, щодо збереження чинного температурного режиму Землі. Якщо Глазго доб'ється успіху в цьому питанні, то країнам, які виробляють найбільше вуглецю, доведеться кардинально переглянути свої енергетичні стратегії.

COP26 — Всесвітній кліматичний саміт країн-учасниць ООН, на якому вирішуються питання екологічної безпеки нашої планети. На нього запрошено понад 25000 осіб, серед яких політики, науковці та журналісти. Також очікується приїзд десятків тисяч активістів та мітингувальників, що тільки підсилить резонанс від цієї події.

Повернемося до звіту. Як стверджують його укладальники, на групу G20 припадає близько 75% світових викидів, що значно знизилися торік через падіння економіки у відповідь на Covid-19. Але цього року спостерігається відновлення допандемічного рівня за рахунок інтенсивного використання викопного палива, особливо вугілля.

Здебільшого, це пов’язано з Китаєм, на який припадає близько 61% зростання, але підсилене використання вугілля також має місце в США (18%) та Індії (17%), як повідомляє BBC.

Хоча лідери багатих країн пообіцяли, що глобальне відновлення після Covid-19 буде мати екологічне спрямування, їх політика цього не підтверджує. Тож світ з нетерпінням очікує кліматичний форум, під час якого будуть визначені чіткі зобов’язання країн G20 щодо використання викопного палива.

Читайте також:
Життя
На тлі бойових дій промислові підприємства Запоріжжя перейшли на посилений режим роботи, забувши дотримуватися природоохоронних норм.
05 серпня, 07:01
Світ
Чи замислювалися ви над тим, що робити з прочитаною друкованою пресою, аби не викидати її на смітник чи відносити на вторинну переробку?
28 липня, 17:00
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий
11 січня, 20:40