Джеймс Ставрідіс назвав рішення надати Києву касетні снаряди розумним і закликав надати F-16

ВІЙНА
10.07.2023, 10:16
Adm. James G. Stavridis
Adm. James G. Stavridis

Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що винищувачі F-16 для ЗСУ не надійдуть до кінця 2023 року.

Адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс, колишній верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, похвалив рішення президента Байдена надати Україні касетні снаряди, назвавши це «розумним кроком», і закликав адміністрацію «активізуватись і надати F-16».

Про це повідомляє видання The Hill.

«Я вважаю, що це розумний крок з боку США — надати касетні боєприпаси, які можуть допомогти розблокувати цей наступ у майбутньому», — сказав Ставрідіс в інтерв’ю радіостанції WABC 770 AM.

Однак, хоча Україна «має перевагу» в тому, що Ставрідіс назвав «сухопутною війною», він припустив, що президент путін «більш-менш контролює повітря».

«Зверніть увагу, ця повітряна війна — це те, де адміністрація повинна активізуватись і надати F-16, — сказав Ставрідіс. — Вони дають дозвіл на тренування, але наступний логічний крок — це вивести цей F-16 Fighting Falcon, як його називають, на поле бою, в небо над Україною».

«Я думаю, що це допомогло б українцям у другій війні, яка триває», – сказав Ставрідіс, маючи на увазі війну в повітрі. Він додав: «Адміністрації настав час по-справжньому схилитися до надання F-16».

Як раніше повідомлялося Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні вартістю у 800 мільйонів доларів — для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Це 42-й пакет допомоги за програмою президентських повноважень, коли техніку беруть із власних запасів Пентагону.

Пакет забезпечить Україну додатковими боєприпасами ППО, бронетехнікою, протитанковою зброєю, а також додатковими артилерійськими системами та боєприпасами, включаючи високоефективні та надійні покращеного типу боєприпаси подвійного призначення (DPICM), щодо яких адміністрація президента США провела широкі консультації з Конгресом, союзниками та партнерами. Йдеться про так звані касетні бомби.

«Ми усвідомлюємо усі складності [цього рішення]», — сказав заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кол, оголошуючи складові нового пакету.


Американські касетні снаряди допоможуть Україні не допустити перемоги росії, й це збереже життя мирних українців.

Так для телеканалу ABC Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки Білого дому, пояснив рішення Білого дому про надання такого типу боєприпасів.

"Я думаю, ми всі можемо погодитися з тим, що російські війська вбивали і продовжуватимуть вбивати більше мирних жителів — будь-то касетні боєприпаси, безпілотники, ракетні атаки чи просто атаки на фронті — ніж, ймовірно, буде тих, хто постраждає від використання цих касетних боєприпасів, які будуть використані для обстрілів позицій російських військ на території України", - сказав він.

За його словами, Україна намагатиметься обмежити вплив таких бомб за межами поля бою, й касетні боєприпаси постачаються зараз, щоб компенсувати те, як швидко українські сили витрачають свою іншу артилерію, надану Заходом.

"Це буквально перестрілка... У них закінчуються боєприпаси, - сказав він. - Ми намагаємося наростити наше виробництво артилерійських снарядів, які вони використовують найчастіше. Але цей рівень виробництва все ще не такий, як ми хотіли".

"То ви надсилаєте ці касетні боєприпаси, тому що у нас недостатньо тих боєприпасів, які їм потрібні?", - перепитала журналістка.

"Це правильно", — сказав Кірбі.

Він також припустив, що кластерні бомби мають бути тимчасовим рішенням, "щоб допомогти подолати розрив, оскільки ми нарощуємо виробництво звичайних... артилерійських снарядів".

Кірбі додав: "Ми цілком усвідомлюємо занепокоєння щодо жертв серед цивільного населення та нерозірваних боєприпасів, на які натрапляють цивільні особи або діти та отримують поранення. Звичайно, ми пам'ятаємо про це. І ми будемо зосереджуватися разом з Україною на розмінуванні".

Раніше представник оборонного відомства розповів CNN, що рівень несправностей в американських касетних боєприпасах, які США готують до відправлення Україні, складає 2,35% або менше. Відсоток несправності касетних боєприпасів означає те, як часто такі бомби, розкидані боєприпасами на великій території, не вибухають, створюючи довгостроковий ризик для цивільних осіб.

Журналістка ABC також запитала Кірбі про доцільність зустрічей у квітні колишніх американських високопосадовців із російськими представниками влади для обговорення можливих мирних перемовин. Кірбі сказав, що уряд США не брав участі в переговорах, але загалом знав про них. "Ми не передавали через них повідомлення. Ми не готували для них сцену, - сказав він. - Ми не заохочували ці дискусії чи жодним чином їх породжували".

Кірбі сказав, що обговорення приватних громадян США питань із росіянами "не є чимось незвичайним", але сказав: "Президент (Байден) був непохитний: про припинення війни в Україні нічого не буде сказано без України за столом переговорів".

Щодо саміту НАТО та ймовірного членства України у майбутньому, Кірбі сказав, що союзники продовжуватимуть підтримувати Україну, але Київ повинен здійснити економічні та політичні реформи, перш ніж приєднатися до Альянсу, хоча Захід продовжить допомагати Києву захищатись від війни росії.

Ця підтримка включає винищувачі F-16 для ЗСУ, але не очікується, що вони надійдуть до кінця року.

"Ми збираємося працювати з деякими союзниками та партнерами, щоб провести підготовку пілотів на F-16, що розпочнеться дуже-дуже скоро", - сказав Кірбі, "і ми працюватимемо над тим, щоб доставити ці літаки в Україну якомога швидше".

Читайте також:
Війна
Вартість ракет, які планують передати Україні, становить 60 мільйонів євро.
15 січня, 11:03
Війна
Грецький уряд погодився передати Україні 24 зенітних ракети «Sea Sparrow» із власних запасів.
28.12.2024, 18:56
Війна
Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги.
23.12.2024, 15:02
Війна
А скільки Black Hawk придбали мародери з міноборони єрмака-умєрова?
13.12.2024, 18:16
Війна
Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив про виділення додаткових $500 млн Україні на оборону.
13.12.2024, 10:08
Світ
Болгарія передає Україні вже сьомий пакет військово-технічної допомоги за весь поточний рік. Відбувається без участі послиці Олесі Ілащук.
05.12.2024, 08:23