Created with Sketch.

Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи

20 червня, 08:21
Фото: Phys.org

Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.

Про це у своєму приголомшливому досліджені на шпальтах видання Biology Letters пише доктор філософії у галузі природничих наук Джема Мартін-Ордас. З'ясовано, як джмелі можуть навчити інших нової поведінки, надто складній для окремого самовдосконалення.

Комахи перебували у закритому скляному саркофазі, куди їх помістила команда ентомологів і психологів для вивчення зміни поведінки поза вуликом. Джмелі змогли вирішити складне завдання з неповною інформацією, схожу на експеримент із чашками, який пропонують приматам.

У цьому тесті тваринам показують кілька філіжанок, під одну з яких ховають нагороду, тож бачачи всі переміщення, примати роблять логічний висновок у тому, де вона схована. Цього разу науковці поміщали у прозору трубочку смужки, змочені в розчині з сахарозою або без сахарози.

«Нашій команді вдалося встановити, що джмелі знаходили їх частіше, ніж це могло б статися випадковим чином. Розташування і колір смужок варіювалися, і аналіз показує, що комахи обшукувалися в правильному місці, що значно вище за випадковість в обох умовах. Власне, це доводить, що джмелі здатні до логічного міркування, яке є однією з відмінних ознак людського пізнання», — прокоментувала експеримент Джема Мартін-Ордас.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що бджоли здатні виявляти рак легенів лише за диханням. Фактично, цих комах можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики захворювання.

Читайте також
В цей день народився Юрій Кнорозов — Українець, який розшифрував писемність майя
Історія
Велика брехня про Голод 1921-1923 років
Історія
Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості
Життя
Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження
Світ
Стало відомо, хто найчастіше отримує Нобелівську премію
Життя
Українські маври: розкриття лінгво-генетичої загадки
Історія