Ейнштейн міг помилятися щодо розміру Всесвіту

02.07.2023, 12:33
Ейнштейн міг помилятися щодо розміру Всесвіту

Можливо, що Всесвіт все-таки не розширюється

Теорія Альберта Ейнштейна про розширення Всесвіту може бути помилковою.

Це стало основною ідеєю нового наукового дослідження, яке було опубліковано в Classical and Quantum Gravity.

Дослідженням керував фізик-теоретик Лукас Ломбрізер, який працює в Женевському університеті.

Ломбрайзер розповів, що вони поглянули на космос крізь нову лінзу і виявили, що, можливо, Всесвіт все-таки не розширюється.

Давні теорії припускають, що червоне зміщення, яке є розтягуванням світла до більш червоного кінця спектра, є ознакою того, що Всесвіт постійно розширюється, віддаляючи об’єкти від нас. Крім того, останні дослідження показали, що швидкість розширення Всесвіту стає швидше. Цей процес часто позначають як космологічну постійну. Він також відомий як лямбда.

Однак ця концепція була проблематичною з того часу, як Ейнштейн вперше її описав, оскільки спостереження просто не збігаються з прогнозами астрономів і астрофізиків щодо того, як швидко повинен розширюватися Всесвіт.

Таким чином, деякі вчені припускають, що можуть існувати інші частинки або сили, які можуть пояснити розбіжність.

Замість того, щоб покладатися на цю космологічну константу, Ломбрайзер каже, що оригінальна теорія Ейнштейна про те, що Всесвіт плоский і статичний, могла насправді бути правильною, і це могли бути частки, що змінюють масу, а не галактики, які віддаляються від нас у міру розширення Всесвіту.

Нова теорія значною мірою спирається на темну матерію, яка, як вважають, становить 80 відсотків маси Всесвіту, діючи як аксіонне поле.

Аксіонне поле — це гіпотетична частинка, яку багато хто вважає найкращим вибором для ідентичності темної матерії. Астрономи шукали її, але ще не знайшли. Хоча ця нова теорія може здатися дещо нестандартною, особливо з огляду на те, наскільки усталеною стала теорія Всесвіту, що розширюється, цілком можливо, що вона може дати відповідь, яку шукали астрономи.

Читайте також:
Життя
ЦЕРН будує ще один колайдер, щоб відкрити нові частки
29 березня, 17:55
Життя
Дослідники космосу зафіксували його цього тижня, хоча мандрував спалах удвічі довше, аніж Земля існує у всесвіті. 8 мільярдів років.
22.10.2023, 15:03
Життя
У минулому столітті ми ненавмисно транслювали нашу присутність до приблизно 75 найближчих зоряних систем.
11.09.2023, 21:05
Світ
Телескоп "Джеймс Вебб" зафільмував галактику, якій астрономи вже дали назву Вир (Whirlpool Galaxy), із чітко видними спіральними рукавами.
04.09.2023, 19:43
Життя
Професор Гарвардського університету стверджує, що інопланетяни можуть створювати всесвіти у лабораторіях.
18.08.2023, 15:05
Життя
Наукові докази існування розумного позаземного життя можуть бути отримані менш ніж через місяць.
08.08.2023, 11:24