Експансія КНР в Африку

ПОЛІТИКА
05 вересня, 10:24
Експансія КНР в Африку

Сі Цзіньпін пообіцяв Африці мільярди доларів нового фінансування та мільйон робочих місць

У Пекіні проходить саміт Сі з лідерами країн африканського континенту.

Китайський лідер Сі Цзіньпін у четвер, 5 вересня, пообіцяв виділити Африці 51 мільярд доларів нового фінансування, підтримати 30 інфраструктурних проєктів на багатому на ресурси континенті, а також створити щонайменше мільйон робочих місць.

Про це повідомляє Reuters.

У промові на великому саміті з питань китайсько-африканського співробітництва Сі пообіцяв делегатам з понад 50 країн Африки, що китайська економіка, яка становить 19 трильйонів доларів, в односторонньому порядку покращить доступ до свого ринку для африканської торгівлі.

Форум китайсько-африканського співробітництва, який проходить у Пекіні, визначає трирічний порядок денний для зв'язків між другою за величиною економікою світу й Африкою.

Виступаючи на церемонії відкриття саміту, Сі сказав, що Китай готовий запустити проєкти чистої енергетики в Африці, а також підтримати цілі континенту в галузі ядерної енергетики, допомагаючи вирішити проблему дефіциту електроенергії, який протягом тривалого часу стримував індустріалізації Африки.

За його словами, Пекін також готовий реалізувати 30 проєктів з розвитку інфраструктури та створити мережу Китай-Африка, яка включатиме наземні, морські зв'язки й координований розвиток.

«Китай готовий поглиблювати співпрацю з Африкою в промисловості, сільському господарстві, інфраструктурі, торгівлі та інвестиціях», - сказав Сі.

«Ми готові надати допомогу в розвитку африканської континентальної зони вільної торгівлі, а також поглибити логістичне й фінансове співробітництво на користь міжрегіонального розвитку в Африці», - додав китайський лідер.

За його словами, Пекін надасть африканським державам фінансову допомогу на 360 мільярдів юанів (50,72 мільярда доларів США), 210 мільярдів з яких буде виділено через кредитні лінії та щонайменше 70 мільярдів у вигляді нових інвестицій китайських компаній, а менші суми будуть спрямовані на військову допомогу й інші проєкти.

Водночас Пекін продемонстрував бажання відійти від фінансування великих інфраструктурних проєктів і зосередитися на продажі країнам, що розвиваються, передових і зелених технологій, в які китайські фірми інвестували значні кошти.

Китайські офіційні особи рекламували цей саміт як найбільший дипломатичний захід, який вони проводили за останні роки. Це перша подібна зустріч китайських і африканських лідерів у Пекіні з 2018 року, і вона припадає на критичний момент у відносинах між Китаєм і континентом, на якому розташована його єдина закордонна військова база і де він є провідною економічною іноземною державою.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Сирія так і не змогла відновитися після втрати нафтових родовищ і заводів
09 грудня, 16:31
Світ
Усі ці бази є критично важливими для путіна у цих регіонах.
05 грудня, 10:55
Політика
«росія – точно нам не ворог», - про це заявив посол державного утворення «Ізраїль» Михайло Бродський
02 грудня, 10:02
Політика
Міністр енергетики Туреччини заявив, що без дозволу США «ми не зможемо платити росі».
26 листопада, 16:35
Світ
За минулі 2 роки Вашинґтон позірно стримував Київ від надмірної ескалації. Натомість Москву це лише провокувало конфліктувати далі.
25 листопада, 08:25
Опінії
Росіяни за командою воєнних злочинців цілеспрямовано б’ють ракетами по підстанціях навколо українських атомних станцій
21 листопада, 09:36