Експрокурор Кулик особисто тиснув на Байдена з подачі Кремля

Опінії
20.07.2021, 11:46
Експрокурор Кулик особисто тиснув на Байдена з подачі Кремля
Фото: ForensicNews.net

Наразі Федеральне бюро розслідувань США планує дізнатися про будь-які потенційні негласні зустрічі або домовленості між Куликом та Джуліані.

Політолог

Днями американський спеціалізований сайт "Forensic News" оприлюднив нові дані щодо діяльності групи Деркача-Кулика і Рудольфа Джуліані. На диво, пролежавши цілих три дні у світовій мережі воно так і не потрапило до українських сайтів, тому відтуляти завісу буду я.

Матеріал присвячено роботі медіакомпанії "SeeView Media" створеного оточенням Джуліані задля зйомок компрометувального фільму про родину Байденів на основі даних, підкинутих мережею нардепа Андрія Деркача, ексдипломата Андрія Теліженка та експрокурора Костянтина Кулика, що працювали на російську розвідку. Що важливого і нового спливає в матеріалі – так це кадри з самого фільму, який так і не вийшов на широкі екрани, де Кулик накидує на Байдена.

Специфіка ситуації полягає ще і тому, що зйомка у цьому фільмі: ще один прямий доказ причетності Кулика до свідомої взаємодії з російською розвідкою.

Зйомки фільму відбувалися у жовтні 2020 року, рівно через 2 місяці після того, як міністерство фінансів США вперше назвало Деркача багаторічним агентом російської розвідки в офіційних документах. "Forensic News" також зазначило, що в останні місяці слідчі ФБР у Нью-Йорку пильно зацікавилися Куликом, який з квітня був внесений до переліку документів у справі Джуліані.

Слідчі ФБР хочуть дізнатись більше про будь-які потенційні негласні зустрічі або домовленості між Куликом та Джуліані або їхніми наближеними групами, як сказав один із фігурантів справи. Відповідно прямим текстом підкреслено, що ФБР займається фігурою Кулика, і вочевидь цей натяк має щось значити й для Києва.

Також в контексті наближених до Кулика Деркача і Джуліані згадано і лобіста Юрія Ванетика, близького до орбіти Республіканської партії. Він так само виступав зв'язковим дротом між оточенням Джуліані, республіканцями та рядом олігархів з постсовєцького простору, зокрема Павлом Фуксом, на якого працював свого часу ще один російський шпигун Андрій Теліженко.

Слідство триває, і все більше нових і нових деталей буде спливати далі.

Що відбулося? – По суті, один із найбільших американських профільних сайтів про правоохоронну систему прямим текстом підкреслив прізвище Кулика, дав трохи деталей, особливо таких які ще глибше ув'язують цю групу в тематиці співпраці з росіянами.

Ще раз тикають носом в історію про російські впливи, Джуліані, Деркача і підсанкційних осіб. А де ж позиція України, під чиїм прапором увесь цей банкет росіяни та проводили?

Попри те, що з кожним днем тема візиту Зеленського до Білого дому обростає все більшими чутками, скандалами – об'єктивно, Банкова навіть не спромоглася ввести санкції проти хоча б тих осіб що американці окреслили як інспіровану росіянами групу з втручання в їх вибори. Візит Зеленського до Білого дому під шум таких нових даних – прямий сигнал про речі, які американці хочуть від нього побачити як мінімально необхідну ознаку готовності до співпраці.

Це не замінить реформ, але і починати ніяку велику справу з Банковою з таким темним шлейфом з минулого вочевидь у США не збираються. Це м'який натяк щодо того, що потрібні санкції – і не вони одні лише, а ціле розслідування, аби кожна згадка недоторканих поки прізвищ Деркача, Кулика та інших не викликала тремор у владних коридорах Києва надалі.

До речі, добре було б якби й Ігор Коломойський був залучений до пояснень в цій справі: як так сталося, що його ручний прокурорчик Кулик, яким ІВК розправлявся зі своїми ворогами типу Гонтаревої раптово стає учасником російських спецоперацій в США. Добре б почути щось і про Дубінського, якого покарали аж цілим виключенням з фракції (!).

У кінці таких історій завжди б'ють не по паспорту, а по морді. Банкова може десятки разів робити міну, що не розуміє чого від них хоче Вашингтон, але кожного разу прямі натяки звідти будуть все пряміші, а обличчя Банкової потребуватиме все більш ідіотських кривлянь, аби уникнути відповідальності.

І висновки остаточно можуть зробити і "позаочі", а тоді вже ніхто не розбиратиметься, де свої, а де – ​чужі.
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
Співробітника зовнішньої розвідки Німеччини заарештували за підозрою у шпигунстві на користь рф
23.12.2022, 09:27
Світ
Шпигун довго проживав у Норвегії з бразильськими документами
29.10.2022, 15:16
Світ
Дружина Сноудена також має намір подавати заяву на отримання громадянства рф
27.09.2022, 10:05
Опінії
Національне антикорупційне бюро оголосило підозру нардепу Андрію Деркачу у незаконному збагаченні та державній зраді.
18.09.2022, 08:48
Опінії
24 червня 2022 року Служба безпеки України оголосила, що Андрій Деркач є державним зрадником і працює на спеціальні служби росії.
25.06.2022, 10:18
Світ
Нейтралізований російський шпигун
17.06.2022, 13:45