Ексрегіонал із Кременчука хоче взяти «під контроль» Полтавську область

18.02.2020, 11:47
Ексрегіонал із Кременчука хоче взяти «під контроль» Полтавську область

Наразі в активах Юрія Шаповалова контроль над «Батьківщиною» та впливи в «Слузі народу».

Депутат теперішнього та двох попередніх скликань парламенту Юрій Шаповалов серйозно готується до місцевих виборів. Колишній представник фракції Партії регіонів прагне «розкласти яйця» у якнайбільше кошиків, аби після виборів взяти під контроль Полтавську обласну раду.

До таких висновків журналісти «Останнього Бастіону» дійшли на основі аналізу публічної та інсайдерської інформації.

Юрій Шаповалов вперше прийшов до Верховної Ради України у 2012 році. Балотувався як самовисуванець, але після обрання приєднався до фракції Партії регіонів. У жовтні 2014 року був переобраний до Верховної Ради, куди також балотувався як самовисуванець. Пізніше увійшов до депутатської групи «Відродження», котра об’єднувала колишніх регіоналів. У липні 2019 отримав перемогу по 146 мажоритарному округу знову як самовисуванець. Є членом депутатської групи «За майбутнє».

Тяжка робота депутата
Тяжка робота депутата
Фото:pplus.in.ua/

Наразі згідно з отриманою «Останнім Бастіоном» інформацією Юрій Шаповалов має чималий вплив на наявні у Полтавській області структури ВО «Батьківщина». Цей вплив здійснюється насамперед через Олександра Головача та Євгенія Холода.

Олександр Головач – депутат Кременчуцької міської ради від ВО «Батьківщина». У 2019 році балотувався від цієї політсили до Верховної Ради по згаданому 146 округу. Проте набрав усього лише 2,09% голосів. Цілком імовірно, що Головач і не розраховував на високі результати, цілеспрямовано зливаючи округ Шаповалову. Шаповалова та Головача можна було бачити як політичних партнерів ще до виборів.

Головач цінний для Шаповалова тим, що має під рукою мережу, здатну забезпечити 30-40 тисяч голосів.

Ще одним «ключем» Шаповалова до структур «Батьківщини» є Євгеній Холод, нинішній перший заступник голови Полтавської обласної ради.

Холод – виходець із кременчуцьких бізнесово-політичних кіл, директор «Кременчуцької торгової гільдії». Із Шаповаловим Холода окрім усього іншого пов’язує спільний конкурент – Костянтин Жеваго (окремі ЗМІ так і називали Холода: «АнтиЖеваго»).

Окремо слід наголосити на дуже міцних позиціях Шаповалова у Кременчуці. Мер міста Віталій Малецький практично може вважатися його людиною. Контроль за Малецьким і кременчуцькими потоками здійснює радник Шаповалова Юрій Тарасенко.

Скандальний характер зв’язків Шаповалова і Тарасенка неодноразово висвітлювалися у ЗМІ. Шаповалов безпосередньо у стінах парламенту інформував Тарасенка, що їхніми оборудками цікавляться правоохоронці.

«В городе столичный ОБЕП, работают по нам»
«В городе столичный ОБЕП, работают по нам»
Фото:Цензор

Нещодавно дует Шаповалова та Тарасенка уже намагався зміцнити свої позиції на Полтавщині: Тарасенка намагалися зробити правою рукою нового очільника Полтавської ОДА Олега Синєгубова. Але ці плани не вдалося реалізувати.

Чималі ставки Шаповалов робить і на «Слугу народу». Головними важелями впливу у цій політсилі є племінник Шаповалова Олексій Мовчан (обраний по 150 округу) та колишній директор кременчуцького комунального підприємства «Муніципальна варта» Максим Березін (обраний по 151 округу).

Саме Мовчан та Березін повинні займатися відбором кандидатів на місцевих виборах.

Не виключено, що проти рішень Мовчана та Березіна «не будуть протестувати» їхні однопартійці, обрані по округах Полтави, – Андрій Боблях та Дмитро Нальотов. Раніше ЗМІ зараховували до однієї з Мовчаном та Березіним групи принаймні Бобляха. Як складуться пасьянси – побачимо ближче до виборів. 

Також існує інформація, що Шаповалов не планує обмежуватися одними лиш «Слугою народу» та «Батьківщиною». Серед його планів – поставити свою людину керівником полтавської обласної організації «Європейської солідарності».

Ексрегіонал із Кременчука хоче взяти «під контроль» Полтавську область_5

На кого саме буде зроблено ставку, достеменно невідомо. Але найімовірніше це буде представник кременчуцьких кланів. 

Отже, маємо таку ситуацію. «Слуга народу» – партія, яка перебуває при владі, «Батьківщина» та «Європейська солідарність» – опозиційні партії, які водночас перебувають у не найкращих стосунках між собою. Але будь-які суперечності «великої політики» можна усунути, якщо в гру вступає стара-добра клановість. Шоу триває.

Читайте також:
Політика
47-м американським президентом громадяни обрали Дональда Трампа. Остаточне слово за колегією виборників, яка збереться на початку грудня.
06 листопада, 12:31
Позиція
ЦВК ухвалила постанову, яка вказує на підготовку до виборів.
01 жовтня, 10:08
Політика
Москва і Пекін роблять ставку на чинного віцепрезидента США у перегонах за крісло володаря Білого дому. Диктатури обирають лівих демократів.
06 вересня, 22:00
Світ
Це доведено замахом на Трампа, який, у результаті, став на користь діда Дональда, бо жертв люблять скрізь. Але, це не точно...
16 липня, 13:45
Світ
Він — єдиний іранський політик і колишній голова держави, який засудив російську агресію проти України. РФ назвав «сатанинською країною».
03 червня, 19:23
Позиція
І якщо Мамай намагається отримати повій та куховарок, то Зеленський з Єрмаком — всю країну.
30 квітня, 17:22