Created with Sketch.

Ердоган може запропонувати Заходу послабити санкції проти РФ

25.07.2023, 15:59

Туреччина не зацікавлена ​​в ескалації, проте хоче зберігати й надалі добрі відносини з Росією, навіть, якщо українці продовжать страждати.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel" заявила старший аналітик Центру досліджень сучасної Туреччини у Карлтонському Університеті пані Євгенія Габер, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За її словами, так звана зернова угода є одним із найбільших дипломатичних успіхів Туреччини, оскільки йдеться про репутацію та престиж країни, а президент Реджеп Тайїп Ердоган не хоче ставити власні успіхи під загрозу.

Анкара також є одним із головних бенефіціарів вказаного міжнародного документа, тож значна частина українського зерна спочатку потрапляє до турецьких портів, переробляється на борошно, а потім експортується до близькосхідних і африканських країн.

«Туреччина має економічний інтерес в успішному посередництві, а також має кілька аргументів, щоб переконати Росію. Туреччина для Росії є "своєрідним рятівним кругом". Анкара має певний вплив на Москву. РФ була значною мірою ізольована з початку війни в Україні. Однак Туреччина продовжує пов'язувати Росію із Заходом. Москва може посилати свої меседжі світу через Анкару. За зачиненими дверима Туреччина тисне на Росію, щоби вона якомога швидше зняла блокаду угоди», – зазначила Євгенія Габер.

Старший аналітик Карлтонського Університету додає, Туреччина є одним із найважливіших експортних ринків російського збіжжя, зокрема у Сирії Москва теж залежить від доброї волі Анкари.

«Останнім часом Ердоган неодноразово посилав Москві сигнали, демонструючи, що він йде власним політичним шляхом. Як приклад вона наводить підтримку Україною членства в НАТО і те, що це дозволило кільком командирам "Азова" повернутися на батьківщину в Україну. Передбачаю, що найближчими тижнями Ердоган спробує виступити посередником між Росією та Заходом з метою послаблення деяких санкцій проти Москви. Захід може піти на скромні поступки російському аграрному сектору, щоб урятувати зернову угоду», – висновує пані Габер.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що житниця Європи вкотре опинилася під ударом російських загарбників, які досі марять штучно спровокованим глобальним голодом.

Читайте також
Кремль хоче зняття санкцій після обрання Трампа президентом США
Економіка
Ми заслужили цю війну, дозволивши «Кварталу 95» узурпувати владу
Опінії
Голуб миру від призвідників війни
Опінії
Країни НАТО не усвідомлюють реальної загрози, якою є РФ
Опінії
У світі відсутній механізм примусу агресора до миру — історик Енн Еплбом
Війна
Монголія запевнила Кремль, що не арештовуватиме путіна за ордером МКС – Bloomberg
Політика