Фантастична угода Маска та Tesla: чи реально витягнути нові висоти?

Опінії
05.09.2025, 18:58
Фантастична угода Маска та Tesla: чи реально витягнути нові висоти?

1 трильйон доларів або й більше хочуть запропонувати Ілону Маску акціонери Tesla.

Генеральний директор компанії Innolytics Group

Щоб він більше приділяв уваги компанії й менше відволікався на свої інші «іграшки». Його AI-стартап X.AI взагалі пропонують продати Tesla.

Цифра шалена й безпрецедентна.

Мета не менш амбітна, ніж сама цифра: зробити Tesla найдорожчою компанією на планеті. Підняти її оцінку до 8,5 трлн доларів і водночас виконати операційні цілі — сотні мільярдів виручки.

Виглядає фантастично.

Але не менш фантастично виглядала і домовленість Маска з акціонерами у 2018 році, коли йшлося про десятки мільярдів компенсацій за, здавалося б, нереальне зростання вартості та виручки компанії.

Треба віддати належне Маску: він виконав і навіть перевиконав угоду, вивівши Tesla на фантастичну оцінку понад 1 трлн доларів.

Треба віддати належне й акціонерам: вони двічі проголосували за виплати Маску, хоча навіть було рішення суду, щоб таких фантастичних виплат не робити. Та все ж виплатили.

Математично попереднє завдання навіть більше вражає, ніж те, що стоїть зараз, адже тоді Маску треба було підняти оцінку Tesla у 20 разів, а тепер — «лише» у 8–9 разів.

Але й стартова база нині значно вища.

Ось такі справи. І акціонери готові прийняти все: і автопілот, і роботів, і штучний інтелект. Головне — результат.

Як думаєте, чи є в нього шанси витягнути це? Чи китайці «завалять» навіть те, що вже є?

«Редакція «Останнього Бастіону» може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі «Опінії» несуть самі автори.»

Читайте також:
Опінії
Від Столара до Федорова: хто керує піар-машиною ексміністра.
12:38
Опінії
Справа Вербицького: гучні публікації та два роки мовчання.
вчора, 18:09
Опінії
В Україні не має бути інституцій, звільнених від дії українського права через статус чи травму тих спільнот, до яких вони належать.
вчора, 15:45
Опінії
ГУР, НАБУ і американський слід: хто запустив Міндічгейт.
вчора, 14:37
Опінії
Майбутнє України — у ліквідації Левіафана.
27 серпня, 12:27
Опінії
$40 трлн боргу: Трамп знову покладається на економічне диво...
26 серпня, 12:12