Created with Sketch.

Фінляндія стрімко прямує до НАТО

22.04.2022, 08:48
Фото: Foreign Policy

Гельсінкі прощається з багаторічною військовою позаблоковістю, плануючи днями подати заявку на вступ у Північноатлантичний альянс.

Відповідний коментар для провідної газети Фінляндії "Helsingin Sanomat" зробив заступник голови парламентського Комітету із закордонних справ Ерккі Туоміоя.

Народний обранець від урядової Соціал-демократичної партії стверджує, що більшість його колег виступають за якнайшвидше приєднання країни до НАТО.

При цьому на вчорашньому (21.04.2022) засіданні парламенту – Едускунти Суомі – членство в Альянсі підтримали 112 фінських депутатів із 200, "проти" висловилися лише 12.

Водночас влада сусіднього Шведського королівства наполягає на спільній євроатлантичній інтеграції, щоби завадити російській федерації впливати на ситуацію через куплених нею політиків обох країн.

Показово, що основними противниками вступу Фінляндії та Швеції до НАТО є не лише ліві партії, а й деякі представники крайньоправих сил, які маніпулюють фактами, залякуючи власних виборців війною з московією та комуністичним Китаєм.

Натомість популярність Альянсу серед громадян обох північноєвропейських країн тільки зростає: вже зараз 51% шведів підтримують приєднання до блоку, тоді як фінів – 64%.

Фактично, кремлівський бункерний стратег і геополітик із ґебістським минулим укотре прорахувався з власним багатокроковим планом, оскільки замість зупинення розширення НАТО на його очах відбувається цілком зворотний процес.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", війна в Україні – конкретніше, її глобальне масштабування із залученням значної кількості держав світу (від Канади до Японії) – створює нові геополітичні реалії.

Читайте також
Нардеп Гончаренко зареєстрував постанову щодо звільнення Умєрова
Політика
Війна не припиниться доти, доки Москва не втратить спроможність продовжувати цю війну
Опінії
Влада продовжує ігнорувати уроки війни
Опінії
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Зеленський презентував план (не)стійкості.
Політика
Будапештського меморандуму не існує
Опінії