Франція повністю вивела війська з території Ніґеру
Десятилітню антиджихадистську операцію завершено.
Останні французькі військовослужбовці, які перебували в Ніґері у межах десятирічної антиджихадистської операції, залишили країну у п’ятницю, 22 грудня. Виведення французького контингенту, який налічував близько 1,5 тисячі людей, почалося у жовтні нинішнього року.
Про це повідомляє France24.
«Сьогоднішня дата знаменує собою завершення перебування французьких військ у Сахелі» – заявив лейтенант нігерської армії Салім Ібрагім.
Після виходу Франції з Ніґеру в країні залишаються сотні американських військовослужбовців, а також кілька італійських і німецьких солдатів.
Франція заявила, що виведе з Ніґеру близько 1500 солдатів і пілотів після того, як нові керівні генерали колишньої французької колонії вимагали їхнього відходу після перевороту 26 липня.
Це був третій випадок за 18 місяців, коли французькі війська були вислані з країни в Сахелі. Вони були змушені залишити колишні колонії Малі минулого року та Буркіна-Фасо на початку цього року після військових переворотів і у цих країнах.
Усі три країни борються з джихадистським повстанським рухом, який спалахнув на півночі Малі у 2012 році, а потім поширився на Нігер та Буркіна-Фасо. Але низка переворотів у регіоні, що сталася з 2020 року, призвела до різкого падіння відносин із колишньою колоніальною державою Францією та повороту в бік більшого зближення з росією.
Велика частина французьких військ у Ніґері перебувала на авіабазі у столиці Ніамеї.
Найменші групи було перекинуто разом із нігерійськими солдатами на кордон з Малі та Буркіна-Фасо, де, як передбачається, діють джихадистські угруповання, пов’язані «Ісламською державою» та «Аль-Каїдою».
Виведення військ є складною операцією: автоколонам доводиться проїжджати до 1700 кілометрів подекуди небезпечними пустельними маршрутами до французького центру операцій у Сахелі в сусідньому Чаді.
Варто зазначити, що відхід Франції з Малі минулого року залишив гіркий присмак після того, як бази, які вона колись займала в Менаку, Госсі й Тимбукту, було швидко захоплено російською приватною військовою компанією «Вагнер».