Франція у вересні цього року визнає Палестину як державу

Президент Еммануель Макрон зробить відповідну заяву з трибуни Генеральної Асамблеї ООН.
Про це Макрон написав у соцмережі Х.
«Вірний своєму історичному зобов'язанню щодо справедливого та міцного миру на Близькому Сході, я вирішив, що Франція визнає державу Палестина. Я зроблю урочисту заяву на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у вересні», — повідомив Макрон.
За його словами, сьогодні терміново потрібно припинити війну в Газі та надати допомогу цивільному населенню.
Французький президент наголосив, що має бути негайне припинення вогню, звільнення всіх заручників та масштабна гуманітарна допомога народу Гази.
«Також необхідно забезпечити демілітаризацію ХАМАС, безпеку та відбудову Гази. Нарешті, важливо побудувати державу Палестина, забезпечити її життєздатність та дати їй можливість, прийнявши її демілітаризацію та повністю визнавши «Ізраїль», зробити свій внесок у безпеку всіх на Близькому Сході. Альтернативи немає», — наголосив Макрон.
Він зазначив, що французький народ хоче миру на Близькому Сході.
«Ми, французи, разом з ізраїльтянами, палестинцями і нашими європейськими та міжнародними партнерами повинні продемонструвати, що це можливо. У світлі зобов'язань, взятих на себе президентом Палестинської адміністрації, я повідомив його про свою рішучість рухатися вперед», — додав президент Франції.
На британського прем’єра Кіра Стармера чиниться тиск його уряду та президента Франції Емманюеля Макрона з вимогою якнайшвидше визнати Палестину суверенною державою.
Про це пише Bloomberg.
Поінформовані джерела повідомляють, що деякі міністри кабінету висловлюють розчарування через небажання Стармера виконати свою обіцянку підтримати державність Палестини. Причина тиску — поглиблення гуманітарної кризи в Секторі Газа.
За даними джерел, міністр охорони здоров’я Вес Стрітінг, міністр юстиції Шабана Махмуд, міністр у справах Північної Ірландії Гіларі Бенн та міністр культури Ліза Ненді нещодавно закликали Стармера та міністра закордонних справ Девіда Леммі пришвидшити ухвалення рішення.
Макрон останніми місяцями намагався переконати Стармера в необхідності спільного визнання Палестини.
У четвер Стармер заявив, що «державність є невід’ємним правом палестинського народу» та що припинення вогню «відкриє шлях» для визнання Палестини з боку Великої Британії, але не вказав чітких термінів.
Водночас американський державний секретар Марко Рубіо заявив, що США «рішуче відкидають» план Макрона визнати Палестинську державу на Генасамблеї ООН.
«Це безрозсудне рішення лише служить пропаганді ХАМАСу та шкодить миру. Це ляпас жертвам 7 жовтня», — заявив він.
Це рішення також засудив ізраїльський воєнний злочинець Беньямін Нетаньягу, адже це, на його думку, «винагороджує терор».
Він переконаний, що Палестинська держава була б «стартовим майданчиком для знищення «Ізраїлю», а не для мирного життя поруч. «Будьмо відвертими: палестинці не прагнуть держави поряд з «Ізраїлем»; вони прагнуть держави замість «Ізраїлю», — додав премʼєр.
Палестина — це регіон Близького Сходу, територія якого розділена на дві частини — Західний берег і Сектор Газа.
Західний берег — це горбиста місцевість, розташована на захід від річки Йордан. Сектор Газа — це прибережна територія, розташована на південь від Західного берега.
Раніше повідомлялося, що Норвегія, Іспанія та Ірландія визнали Палестину державою. Пізніше це зробила й Вірменія.