Created with Sketch.

G7 планує викинуту РФ з ринку алмазів

15.09.2023, 20:28
Фото: Reuters

Московія продовжує набивати свій державний бюджет валютою, продаючи Заходу і Сходу вкрадені у поневолених корінних народів ресурси.

Зокрема, алмази, що десятиліттями видобувають у Республіці Саха (Якутія), повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Reuters".

Власне, заборонити торгівлю умовно російськими алмазами готуються держави-учасниці "Великої сімки", проте на заваді стала Бельґія, яка разом із Нідерландами збагачується на дорогоцінних камінцях.

Так, за словами неназваного бельґійського державного посадовця, у Брюсселі очікують почути оголошення про непряму заборону на постачання алмазів із РФ у найближчі 2-3 тижні.

В Європейському союзі торгівля дорогоцінним камінням російського походження вже впала через добровільні зобов'язання, але офіційних обмежень Європейська комісія ще не запроваджувала, частково через опір тієї ж таки Бельґії.

Якщо заборону буде оголошено публічно, – це призведе до розколу світового ринку діамантів (прикметно, але на G7 припадає близько 40% виторгу – прим. ред.), проте такі санкції мають вдарити по доходах РФ.

Бельґійські чиновники з подачі місцевих бізнесменів пропонують запровадити систему, яка відстежуватиме країну походження дорогоцінних камінців, більшість з яких переробляється в Індії.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" укотре нагадує своїм читачам про те, що майже всі держави-учасниці Європейської спільноти продовжують тією чи іншою мірою зберігати торгові зв'язки з країною-агресором.

Читайте також
У Сенаті США вирішили призупинити просування закону про нові санкції проти рф
Новини
У США готують нові санкції проти росії: долю законопроєкту вирішать цього тижня
Політика
Норвегія запровадила санкції проти двох російських компаній
Політика
У Конгресі представлять законопроєкт про нові санкції США проти росії
Політика
Трамп заявив, що незадоволений путіним
Політика
Коломойський знову хоче обʼєднати з Порошенком справи про оскарження санкцій РНБО
Політика