Західному бізнесу важко залишити російський ринок

ЕКОНОМІКА
02.09.2023, 19:24
Західному бізнесу важко залишити російський ринок
Фото: EU Reporter

Майже всі держави-учасниці Європейської спільноти продовжують тією чи іншою мірою зберігати торгові зв'язки з країною-агресором.

Відповідними доказами поділився головний економіст Інституту міжнародних фінансів у Вашинґтоні пан Робін Брукс, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Як один із найбільших прихильників України серед авторитетних та впливових економістів світу, пан Брукс опублікував низку відомостей щодо поточного рівня експорту з країн ЄС до РФ.

Цифри, м'яко кажучи, невтішні, оскільки демонструють, що поки західні лідери наполягають на дотриманні санкційного тиску й забороні торгівлі з агресором, західні ж компанії продовжують збагачуватися на російському ринку.

«На жаль, не тільки щодо Німеччини та Швейцарії, а й країни Балтії та Польща все ще мають тісні взаємини із РФ. Перераховані держави займають 4-9 місця за показниками зростання експорту на Росію лише за перше півріччя 2023 року порівняно з першим півріччям 2019 року, поступаючись тільки Туреччині, Індії та Китаю.

Так, деякі підприємці країн Балтії, наприклад, кажуть, що знаходяться поряд із Росією географічно, а тому не можуть зменшити експорт. Хоча, якщо поглянути на Фінляндію, яка так само перебуває територіально поруч із РФ, – то помітне падіння експорту. Я буду відвертим, ЄС переживає кризу управління!

На відміну від ядра ЄС (Німеччини та Франції), Польща та країни Балтії експортують аж надто багато до Росії. Натомість Греція виконує пропозиції своїх судноплавних олігархів і блокує зниження верхньої межі цін на нафту G7. Жодної солідарності. Без моральної мети. Просто дещиця для примноження готівки», – зазначив Робін Брукс.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що Федеральний Союз Промисловців Німеччини запропонував створити в ЄС "чорний список компаній", які допомагають РФ обходити санкції.

Західному бізнесу важко залишити російський ринок_1
Читайте також:
Економіка
Автозаправні станції нафтогазоносного Туркменістану переповнені безліччю відвідувачів. Усупереч шаленому попиту пропозиція відсутня.
06 вересня, 08:28
Економіка
Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.
19 квітня, 21:33
Економіка
Торік до держав-учасниць Європейської спілки завезли 22 тисячі тонни «солодкого золота» з України. Найбільше ж експортувала Швейцарія.
02 квітня, 08:26
Економіка
Канада збільшує світовий експорт свого «чорного золота» на тлі зростання попиту на альтернативи ОПЕК+. У Москві цим вкрай не задоволені.
23.09.2023, 20:45
Світ
Пекін продовжує свою неоколоніальну політику із визиску сусідніх азійських країн і скуповування задешево тамтешніх ресурсів.
20.08.2023, 20:06
Світ
Уряд маленької близькосхідної конституційної монархії має намір інтенсифікувати постачу дизельного та авіаційного палива на Захід.
10.01.2023, 19:06