Норвезькі науковці з'ясували, що насамперед кліматичними активістами та природозахисниками рухає гнів і злість, а не добро.
Свої висновки дослідники оприлюднили у спеціалізованому журналі "Global Environmental Change", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що фахівці проаналізували результати тематичних опитувань, в яких брали участь понад 2000 мешканців Норвеґії віком від 18 років (тобто, саме активна молодь – прим. ред.).
В анкетах, серед інших, було поставлене запитання: «Коли справа стосується зміни клімату і всього, що ви з ним пов'язуєте, наскільки відчуваєте наступні емоції: гнів, сум, страх, вина, надія?».
Кожну емоцію потрібно було оцінити за п'ятибальною шкалою і відтак саме гнів опинився на першому місці, а за ним із великим відривом ідуть... надія і страх.
«Респондентам, які повідомили нам про гнів, ми поставили відкрите запитання: "Що саме у зміні клімату вас злить?". Молодь попросили написати перше, що спаде на думку. І з'ясувалося, найбільше учасників опитування злилися через дії інших людей, переважно політиків і керівників корпорацій.
На думку респондентів, вони даремно витрачають гроші, а могли б виділити їх на боротьбу зі зміною клімату. Ті, хто зазнає "кліматичного гніву", найчастіше відносять себе до екоактивістів. Але ті з них, хто готові свій гнів скерувати у практичне русло, скажімо, на вуличні протести, виявилося не більше 35%», – зазначають автори дослідження.
Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що катастрофічні наслідки кліматичних змін і неефективного управління ресурсами впливають на стан Землі.