Гонтарева завдала непрямих збитків економіці на суму близько трильйона грн, – Тарута
Національне антикорупційне бюро, Національна поліція і Генпрокуратура повинні ініціювати розслідування щодо розкрадання державних коштів. Бо усі знають, що з країни за допомогою Гонтаревої були виведені величезні кошти, але наразі ніхто цього не розслідує та не доводить.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Сергій Тарута.
«Є дуже багато фактів щодо корупційних діянь Гонтаревої. Фактично, вони стали відомі з вересня 2016 року, коли у парламенті роздали брошури з конкретними цифрами, і з того часу розпочалася кампанія проти неї. Але ніхто не вірив, що її можуть притягнути до відповідальності, бо її прикривав Гарант», – розповів Тарута.
Також він розповів, що у нього теж є впливи і можливість довести, що Гонтарева завдала прямих і непрямих збитків українській економіці на суму близько трильйона гривень.
«НАБУ повинне ініціювати розслідування, але наразі там немає тих людей, які розуміються на фінансових махінаціях. Має також відреагувати Національна поліція і Генпрокуратура, тому що дуже багато банків, які були знищені по абсолютно незаконній процедурі, прикриває Президент. Всі про це знають, і якщо, наприклад, його не переоберуть на другий термін, то Гонтарева скоріш за все втече у Росію», – прокоментував він.
За його словами, потрібно зробити все для того, щоб гроші, які були виведені з країни, повернули, адже вони належать українським платникам податків.
«За моїми оцінками, з країни було виведено від 3,5 до 5 мільярдів доларів і вони належать не банкам, а українських платникам податків, йдеться лише про прямі збитки. Бо, якщо говорити про фонд гарантування вкладів та непрямі збитки, то за експертними оцінками, країна втратила близько трильйона гривень. Це колосальні гроші, які точно сьогодні могли б допомогти багатьом», – вважає Тарута.
Він розповів, що якщо буде політична воля, то довести виведення грошей з країни буде набагато простіше.
«Коли є бажання, то можна знайти усю мережу, за якою перераховувались кошти. Звичайно, що знайти готівку буде проблематично, але найчастіше усі схеми працювали через транзакції. Наприклад, з «Дельта банку» у 2014-2015 рр. було виведено 535 мільйонів доларів. Їх перевели через шість прибалтійських банків, а згодом через чотири європейські банки. Тобто це все можна довести, було б тільки бажання, щоб ці гроші повернулися в Україну. А не так, як було з грошима Януковича і його оточення. Спочатку ешелонами вивозили готівку і золото, а потім їх в Україні якось хочуть наздогнати. Але я думаю, що коли вивозили ці кошти, то ділилися з тими, хто мав цьому запобігати», – наголосив Тарута.