Готельний комплекс Saltzbork залишився під арештом у справі про незаконне збагачення

КРИМІНАЛ
11 червня, 11:41
Готельний комплекс Saltzbork залишився під арештом у справі про незаконне збагачення

Готель, земля, агрооселя: суд залишив під арештом майно родини ексмитника Басараба.

Експрацівник Львівської митниці Андрій Басараб (депутат Старосамбірської ради) не зміг зняти арешт з готельного комплексу Saltzbork у справі про незаконне збагачення.

Суд відмовив у скасуванні арешту на готельний комплекс та низку земельних ділянок у Львівській області, які пов’язують із кримінальним провадженням щодо незаконного збагачення посадовця.

Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.

Кримінальне провадження, розпочате 15 травня 2024 року, стосується ймовірного незаконного набуття активів Басарабом.

За даними слідства, підозрюваний, працюючи на різних посадах, придбав земельні ділянки та нерухомість у Самбірському районі, вартість яких значно перевищує його законні доходи. Активи оформлені на близьких родичів і довірених осіб, зокрема на ТОВ «Еко-Самбір», де 49,09% належить підприємиці — дружині ексмитника Любові Басараб, яка виступає формальною власницею майна.

Серед арештованого майна — готельний комплекс у смт Стара Сіль (хутір Папрочизна), 19 земельних ділянок і численні будівлі, зокрема будинки площею від 19,7 до 1227,5 м².

На території комплексу є понад 20 котеджів, готель, озеро, альтанки, басейн, спа, більярд, боулінг, кафе та інші розваги
На території комплексу є понад 20 котеджів, готель, озеро, альтанки, басейн, спа, більярд, боулінг, кафе та інші розваги
Фото:zaxid.net

Адвокат дружини ексмитника подав клопотання про скасування арешту, стверджуючи, що земельні ділянки були законно набуті ще у 2017–2021 роках, а частина з них перебуває в іпотеці банку. За його словами, на ділянках проводилася реконструкція для створення агрооселі, а з 2022 року майно використовується для облаштування оздоровчого табору для дітей і учасників бойових дій. Власниця також наголосила, що арешт шкодить її репутації як підприємиці та ускладнює кредитування.

Прокурор заперечив проти скасування арешту, зазначивши, що 26 травня 2025 року у справі призначено будівельно-технічну експертизу, а матеріали провадження передано експерту. Суд, дослідивши аргументи сторін, дійшов висновку, що ризики, які обґрунтовували арешт, не усунуто. Крім того, ухвала про арешт раніше була підтверджена апеляційним судом, а сторона захисту не надала переконливих доказів для скасування обмежень.

Слідство вважає, що майно могло бути переоформлене на ТОВ «Еко-Самбір» з метою уникнення можливої конфіскації у разі визнання посадовця винним. Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Як вона може бути пов’язана зі справою Чернишова.
вчора, 21:38
Кримінал
Суд також зобов’язав дружину очільника АМКУ не виїжджати з Києва та області, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон.
вчора, 19:05
Опінії
На четвертому році війни владою пройобано і спижжено все, що можна проїбати і спиздити.
вчора, 17:23
Опінії
Як родина інспектора Київської митниці накопичує нерухомість на десятки мільйонів.
вчора, 11:45
Кримінал
Із одного корупційного скандалу віцепрем'єр-міністр і міністр єдності Олексій Чернишов може потрапити в інший.
вчора, 09:32
Політика
Двоє платників мають ознаки підставних.
02 липня, 21:11