Грета – Антигрета. Коли світова політика перетворюється на цирк

Опінії
10.03.2020, 10:27
Грета – Антигрета. Коли світова політика перетворюється на цирк

У інтернет-хейтерів антишколярки Грети Тунберг сьогодні на вулиці свято.

Журналіст, громадський активіст, учасник війни

Мережею Інтернет крокує нова Жанна-д-Арк, яка має, щонайменше, скинути з п’єдесталу пошани відомого скандинавського «авторитета» у боротьбі з кліматичними загрозами.

19-річня громадянка Німеччини Наомі Зайбт на своєму YouTube-каналі публікує відеозвернення з критикою позиції шведки відносно кліматичних змін на планеті. Заклик «Я не хочу, щоб ви створювали паніку. Я хочу, щоб ви думали» є своєрідною відповіддю на медійне «Ви вкрали у мене мрії і моє дитинство своїми порожніми розмовами».

Дівчина активно критикує масову «істерію» і «паніку» навколо питання кліматичних змін у світі. На думку активістки це питання занадто політизоване та перебільшене, а тези сучасних «екоактивістів» є по своїй суті «огидною антилюдською ідеологією». «Як ви смієте?» −  тролінг для фанатів пані Грети.  Гарно звучить? 

На додаток, Наомі Зайбт висловила ряд тверджень, які мають припасти до душі людям з правими консервативними поглядами.

Критика фемінізму, ЛГБТ, толерування імміграції та радикального ісламізму. Праві борці з фемінізмом дійсно можуть пишатись. Привіт німецькій партії «Альтернативі для Німеччині», яка власне першою і почала просувати дівчину в публічну політику. Остання обставина одразу викликала шквал критики з боку опонентів.

Завіса приховує інші моменти. В останні дні лютого Наомі Зайбт вже встигла виступити на одному з заходів, який проводився в рамках Конференції консервативних політичних дій (Conservative Political Action Conference, CPAC). На хвилинку, CPAC це найбільша щорічна зустріч консервативних активістів у Вашингтоні. Цього року у конференції взяли активну участь президент США Дональд Трамп,  віце-президент США Майк Пенс та чимало інших високопосадовців країни.

Виступати з промовами на подібних заходах дітей з вулиці не запрошують. 

Як не дивно, пані також є учасником американського дослідницького інституту Heartland Institute, який активно виступає за спростування теорії про те, що діяльність людей є причиною глобального потепління.  Організація співпрацює з консерваторами з Білого Дому. 

Як відомо, піар-кампанія Грети Тунберг активно поширюється інформаційними ресурсами, пов’язаними з Демократичною партією США та різноманітними фондами Джорджа Сороса. Очевидно, її діяльність частково працює проти консервативних сил та особисто рейтингу Дональда Трампа, якого так і не вдалося зняти з посади шляхом імпічменту.

І, мабуть, фахівцям з піару Республіканської партії спало на думку запустити аналогічну відповідь. Так і з'явилася  Наомі Зайбт.

Глобальне потепління це великий міф, створений лівими організаціями далеко не сьогодні. Тези відносно  десакралізації цієї теорії і пані Грети особисто озвучувалися вже неодноразово. Та справа зовсім не про те.

Чи дійсно людство вважає, що неповнолітні дівчата можуть аргументовано  полемізувати відносно проблем планетарного масштабу? Тисячі років вчені працювали на спробами пізнати всесвіт. Досліджували, аналізували, вивчали. І ось нарешті пізнали. Світові політики наввипередки зустрічаються з пані Гретою Тунберг з метою продемонструвати їй свої благородні наміри відносно майбутнього планети.

Тепер до цього фарсу підключилися і консервативні сили, як висунули проти шведки аналогічного спаринг партнера.

А, фактично, вся ситуація переведена у розряд  дешевого реаліті-шоу, якими плідно люблять годувати глядача розважальні телеканали. Таке собі умовне «Хто проти блондинок» у всесвітньому масштабі. Дві акторки борються за симпатії глядачів та накручуються собі рейтинг. Шоу-бізнес. Нічого особистого.

А дівчат дійсно шкода. У своїх щирих намірах змінити життя на краще, Тунберг та Зайбт стали маріонетками в руках дорослих ляльководів. Сьогодні вони гріються в променях слави, граючись у велику політику. Що буде потім покаже час. 

Спеціально для «Останнього Бастіону»

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
У розвинених країнах не перше десятиліття триває процес інтеґрації еколоґічної повістки в стратеґії економічного розвитку. А що в Україні?
11 червня, 09:23
Тункінський національний природний парк у Бурятії, який є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО, більше не може приймати туристів.
10 червня, 13:42
Понад 6 мільйонів гектарів вітчизняних земель сільськогосподарського призначення потребують невідкладної консервації.
09 червня, 08:12
Вода на Донбасі стає непридатною до вживання, а на Півночі Криму "небезпечно дихати".
05 червня, 17:47
У Данії учені виявили раніше невідому здатність бджіл до очищення повітря
02 червня, 12:05
Якщо ця тенденція збережеться, екосистема Світового океану безповоротно порушиться
12 травня, 16:25