ХДС/ХСС і СДПН домовилися щодо створення уряду Німеччини

Коаліційні переговори між консерваторами з ХДС/ХСС і Соціал-демократичною партією Німеччини звершені.
У другій половині дня партії мають представити коаліційну угоду. Вибори нового канцлера намічено на 7 травня.
Про це повідомляє DW.
Блок німецьких консервативних партій Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС) у середу, 9 квітня, домовився про створення урядової коаліції з Соціал-демократичної партією Німеччини (СДПН). Уже в другій половині дня партії планують представити громадськості коаліційну угоду.
Головними елементами угоди мають стати реформи у сферах міграції, економічної та оборонної політики.
За даними інсайдерів, партії також домовилися про розподіл міністерств, утім, поки що без конкретних імен, повідомляє інформаційна агенція Reuters. Зокрема, соціал-демократи мають отримати портфелі міністрів фінансів та оборони, натомість міністерства внутрішніх і закордонних справ перейдуть до ХДС/ХСС.
Іще до початку коаліційних переговорів та роботи нового Бундестагу партії домоглися змін до німецької конституції з метою створити багатомільярдні фонди для фінансування реформ у сфері інфраструктури, оборони та захисту клімату. Для цього вони залучилися підтримкою фракції партії Зелених іще в старому складі Бундестагу, аби досягти необхідної більшості голосів. Ці законодавчі зміни суттєво полегшили створення коаліції.
Імовірний майбутній канцлер - Фрідріх Мерц
Майбутнім канцлером має бути обрано голову ХДС Фрідріха Мерца (Friedrich Merz). На початку переговорів у ХДС сподівалися створити новий уряд до Великодня, який цього року в Німеччині припадає на 20 квітня. Утім, зараз такий сценарій вважають нереалістичним через низку перепон, які потрібно здолати партіям, аби формалізувати створення коаліції. Зокрема, соціал-демократи запланували голосування серед членів партії щодо коаліційної угоди за аналогією до тих, що їх проводили в минулому. У ЗМІ наміченою датою голосування за нового канцлера в Бундестазі називають 7 травня.
За результатами позачергових виборів до Бундестагу 23 лютого ХДС/ХСС переміг, набравши 28,6 відсотка голосів, соціал-демократи посіли третє місце з 16,4 відсотка. На другому місці опинилася частково правоекстремістська партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН) з 20,8 відсотка голосів. Утім, із нею відмовилися співпрацювати всі інші обрані до парламенту партії.
Чинний Бундестаг почав свою роботу 25 березня. Відтоді уряд соціал-демократа Олафа Шольца (Olaf Scholz) перебуває на посадах в ролі виконувачів обов'язків. Попри те що партія Шольца повинна стати частиною нового уряду, сам Шольц неодноразово заявляв, що не планує брати участі в ньому.