США узгодили з КНР торгове перемир'я на наступні 90 діб. Китай знизить мита на американські товари до 10%, Америка встановила 30%-й тариф.
Усі торгові війни Білого дому можуть несподівано закінчитися вже за місяць, стверджує видання The Hill після нещодавніх перемовин урядовців США і КНР у Женеві. Сі Цзіньпін як типовий представник Сходу завиграшки здобув успіх у протиборстві із Дональдом Трампом.
Тепер американський бізнес з нетерпінням чекає на рішення Суду із міжнародної торгівлі, який може зупинити дію тарифів чинної президентської адміністрації. Вони були запроваджені на основі оголошеного режиму надзвичайно ситуації у торгівельній сфері, тож експортери у США хочуть визнати це порушенням конституцію та скасувати.
Якщо слуги Феміди на берегах річки Потомак стануть на їхній бік, то вся тарифна стратегія команди Трампа буде переформатована. Запроваджувати мита в односторонньому порядку і без схвалення Конґресу неможливо, тому демократи вже радісно потирають руки, оголосивши про поразку Трампу у торгівельній війні проти КНР.
За підсумками досягнутих у Швейцарії домовленостей китайські авіакомпанії відновлять закупівлі літаків «Boeing». Британія нещодавно також погодилася на постачання американських літаків, однак експорт агропродукції та енергоносіїв зі США на китайський ринок так і не «розморожений».
У наступні свої 100 днів президент Трамп уже не згадуватиме про тарифи, адже ситуація з торгівельними війнами може сама собою вирішитися через судовий тиск і обурення бізнесменів. Світова організація торгівлі, як і ООН з ОБСЄ, давно ні на що не впливає, але у справу тепер втручаються американські слуги Феміди.
Прогнозуємо, що їхнім рішенням теперішній владі США доведеться підкорятися, поки йдуть позови, які можуть розтягнутися на роки. На такий результат сподіваються і багато партнерів Америки, які опинилися під тиском тарифів і погроз, тому й зрозумілий поспіх команди 47-го господаря Білого дому з укладанням угод по всіх напрямках — від України та Ірану до Китаю.
Цілком очевидно, що потрібно проявляти активність відразу на багатьох напрямках, аби десь вистрілило. Поки не настане 2026 рік, коли всі сили будуть кинуті на передвиборчі війни всередині США і боротьбу за контроль над Конґресом, як Палатою представників, так і Сенатом, де у більшості республіканці.
Важливо відзначити, що укладена угода про деескалацію торгової війни була досягнута на перемовинах 10-11 травня у Женеві. Їх провели міністр фінансів США Скотт Бессент та віцепрем'єр-міністр КНР Хе Ліфен.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що колишній міжнародний порядок, очолюваний США, відходить у минуле. «Вісь зла» під проводом КНР бере гору від Пхеньяна до Ліми, однак західні лідери цього досі не усвідомили.