Хто може претендувати на спадщину без включення у заповіт?
Відсутність у заповіті серед переліку спадкоємців близької людини – не така й дивна справа.
Заповідач у силу різних життєвих обставин та на власний розсуд збільшує або зменшує коло осіб, які можуть на щось розраховувати.
Проте завдяки цивільному законодавству деякі члени родини все ж таки можуть розраховувати на обов'язкову частку у спадщині, навіть якщо до останньої волі спадкодавця їх не було включено.
Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.
Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.
Варто звернути увагу, що до обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку.
Разом з тим, будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.
Матеріал надано Сектором комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції