Хто може стати Папою Римським?

Хто може стати Папою Римським?

Напередодні смерті Папи Римського Франциска я говорив про мету візиту до Ватикану віцепрезидента США Джея Ді Венса.

Український політик і дипломат, один з авторів Конституції України

Зокрема, розповів про шлях до католицизму новонаверненого католика Венса, котрий ще у свої 35 років стверджував, що він атеїст, а релігія —  для багатих і обраних. Також йшлося про критику ним церкви, повернення до консерватизму і традиціоналізму. 

Такої кількості відгуків я давно не отримував. Дехто стверджував, що я не підтримую традиційні цінності, тому критикую Венса. От тільки питання, чи слово «цінності» можна асоціювати з Венсом? Чи можна ставити поруч слова «релігія» і «віра» поруч з президентом Трампом? Ви бачили великоднє привітання президента США? Ні? Почитайте - ви там знайдете хоч щось, що ототожнюється зі світлом, добром? Чи воно просочене ненавистю, гординею, зверхністю? 

Так для чого цій команді Ватикан? Для них це можливий шлях до третього терміну Трампа. Мабуть, він вирішив, що буде жити вічно. Ця команда прагне і буде намагатися впливати на вибори наступника Папи Франциска. 

Зараз дуже важливо, хто стане наступним Папою Римським. Якою дорогою далі піде Ватикан: консервативною чи прогресивною? В суботу відбудеться похорон Папи Римського Франциска. Зазвичай це відбувається на 4-6-й день після смерті, а далі конклав - між 15-м і 20-м днями після смерті.

Хто і як голосує

252 кардинали, з яких лише 135 зможуть взяти участь у голосуванні, бо ще не досягли 80 років. Серед них 108 були призначені Папою Франциском. Хтось скаже, що все вирішено, курс не зміниться. А от і ні! Бо кожен кардинал — це цілий світ з поглядами, власними  християнськими цінностями, найкращою освітою та величезним життєвим досвідом. Потрібні для результативного голосування 2/3 голосів від 135.  

Питання відкрите: кожен кардинал на конклаві пише свою кандидатуру. Голосування таємне. Молитва. Два голосування зранку, два вдень. Ворота Сикстинської капели не відкриються аж допоки не піде Білий дим. 

Однозначного papabile немає. Протистояння між консерваторами й прогресистами не радикальне, однак відчувається. Неписані правила забороняють будь-які коаліції, розміни. Це не політика! Це цікавіше! 

Які вимоги до Папи

Він має об‘єднати та посилити церкву. Це однозначно інтелектуал і харизматична особа. Людина, котра не була замішана у фінансових і сексуальних скандалах. Це лідер, який здатен приростити паству. І неписане: бажано за 70 років. 

Кого називають претендентами?

Вся світова преса крутиться навколо 10 претендентів (2-3 кандидатури вирізняються), але насправді їх може бути більше. Тож хто ці святі отці: 

  • Кардинал, по суті, премʼєр Ватикану Пʼєтро Паролін.
  • Харизматичний мальтієць, прогресивний послідовник Франциска кардинал Маріо Грек. 
  • Лідер серед інтелектуалів Ватикану — угорський кардинал Петер Ерде. 
  • Філіппінський кардинал Луїс Антоніо Гокім Тагле, ім’я котрого пов’язують з фінансовим скандалом. 
  • Є людина, яка найбільше прирощує паству — кардинал Амбонго Бесунгу з Конго. 
  • Темною конячкою може стати кардинал Роберт Френсіс Прево з Чикаго, котрий має американський паспорт. 
  • Канадський кардинал Жераль Лакруа, який був замішаний і виправданий в сексуальному скандалі. 
  • Кардинал Чарльз Маунг Бо з Бірми. 
  • Кардинал — італієць Маттео Дзуппі з лівими поглядами й певною прихильністю до рф. 
  • Французький кардинал Жан-Марк Авелін, протеже Папи Франциска.

Папу Римського можуть обрати не з першого заходу. Очевидного papabile нема. Тож може з’явитися і несподівана кандидатура. Згадайте, як це було з Папою Іваном Павлом II, котрий очолював церкву 26 років. Кароль-Юзеф Войтила став Папою в 58 років і був першим за 456 років Папою не з Італії.

Джерело

Читайте також:
Світ
E клубі вже є лист очікування, а офіційне відкриття було заплановане на вечір суботи, 26 квітня.
09:00
Опінії
Бачу чимало коментарів, що краще поганий мир із Трампом, ніж війна без участі США. Хочу навести різкість в цьому питанні.
26 квітня, 10:33
Політика
«Раджу не діяти, як Чемберлен»
25 квітня, 16:36
Політика
Києву обіцяють нічого, путіну — усе.
25 квітня, 16:01
Політика
Президент США заявив, що Крим, який у 2014 році окупувала росія, залишиться у її складі.
25 квітня, 15:25
Війна
Те що робить зараз путін - цілковита заслуга саме політики Трампа по умиротворенню агресора.
24 квітня, 10:02