Хто врятує Полтаву від відключення води?

Хто врятує Полтаву від відключення води?
Хто врятує Полтаву від відключення води?

«Полтававодоканал» тонe у боргах: місто і область не можуть поділити відповідальність.

Полтава перебуває під загрозою запровадження графіків централізованого водопостачання через борги «Полтававодоканалу» перед постачальниками електроенергії. 

Уже в травні «Полтававодоканал» планував запровадити обмеження, проте авансовий платіж від КП «Полтаватеплоенерго» у розмірі 15 мільйонів гривень тимчасово врятував ситуацію.

За словами керівника «Полтававодоканалу» Юрія Заставського, «щомісяця через розрив у тарифах на електроенергію ми отримуємо мінус 20 млн гривень. Також я нагадав, що місто має виплатити нам 4% ПДФО за рік — це приблизно 180–190 млн грн. Для розуміння: наш борг за постачання та розподіл електроенергії становить 40 млн грн. Полтавська ОВА повідомила, що не має на рахунку таких коштів і запропонувала, щоб дофінансування здійснила міська рада, бо 90% споживачів — це Полтава. Останні відмовилися від цього, наголосивши, що водоканал — це обласне підприємство».

Голова Полтавської облради Олександр Біленький сподівається, що «місто захоче взяти водоканал на свій баланс (разом із боргами), але потрібно визначитися, чи братимуть вони на себе лише Полтаву, чи й інші філії водоканалу».

Секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова реагує більш емоційно: 

«Щоб раз і назавжди з’ясувати, хто ж має нести відповідальність за підприємство, вчергове пропоную передати водоканал із власності області у власність міста, як це й має бути! Готую пропозицію створити координаційний майданчик діалогу!».

Експерт у галузі ЖКГ Олег Попенко вбачає причину кризи в тому, що НКРЕКП не погоджує підвищення тарифів на воду.

Директор департаменту фінансів Полтавської ОВА Павло Кропивка зазначає: «У нас немає балансу між повноваженнями і ресурсами: повноваження взяла на себе обласна рада, а додатковий ресурс у вигляді 4% ПДФО отримала міська рада».

19 травня на брифінгу голова Полтавської облради Олександр Біленький визнав, що область не має конкретного плану розв’язання проблеми: 

«Я думаю, що якщо це питання вийде на Конгрес місцевих та регіональних влад 5–6 червня, як це бувало декілька разів, президент почує проблему, скаже так німецьке слово французькою — і це питання буде вирішено».

Видається дивним, чому ніхто не порушує питання про повний фінансовий аудит «Полтававодоканалу». 

Говорити про субвенцію від держави у 280 млн грн, як запропонували депутати Полтавської облради, не маючи реальної картини доходів та видатків підприємства — щонайменше необґрунтовано.

І поки посадовці розподіляють фінансові борги, полтавці залишаються заручниками ситуації. Адже відсутність централізованого водопостачання та каналізації — це ризик масових інфекційних захворювань, зупинка роботи підприємств, медичних та навчальних закладів.

Фактично, 19 травня на брифінгу очільник облради сказав, що водопостачання Полтави повністю й виключно залежить від реакції Зеленського. І одразу згадується: «Ось приїде барин, і він нас розсудить...»

Автор : Вікторія Слободенюк
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Інтимна справа Бравермана: НАБУ запускає службове розслідування
17 травня, 09:32
Опінії
Правда з фронту і брехня з «УП»: відповідь Володимира Бойка медійній маніпуляції.
15 травня, 15:45
Опінії
Кабінет міністрів під проводом Дениса Шмигаля давно став недієздатною лівою рукою Офісу Президента. Забагато слів, замало справ.
14 травня, 14:54
Політика
Верховна рада звернулася до поліції, яка має примусово доставити Пилипа Проніна до Верховної Ради.
14 травня, 09:03
Політика
Анатолій Лойф та Артем Шило завітали на святкування дня народження Сергія Портнова.
10 травня, 09:45
Війна
Чоловік працював виконробом. Його дружина, Ольга Пилипишина, також працювала в політехніці на сезонній роботі.
06 травня, 18:00