Художник-концептуаліст Ілля Кабаков відійшов у вічність

28.05.2023, 18:25
Художник-концептуаліст Ілля Кабаков відійшов у вічність

Уродженець Дніпра, який заснував совєцьку Школу концептуалізму помер на 90-му році життя у своєму будинку у Нью-Йорку.

Трагічну звістку з-за океану напередодні ввечері оприлюднила дружина Іллі Кабакова – Емілія, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Дніпрянин, який замолоду мусив шукати кусня хліба у чужій Москві, називали найуспішнішим у світі сучасним художником із країн колишнього СССР.

«З великим сумом повідомляємо про відхід у вічність Іллі Кабакова, великого художника, філософа, коханого чоловіка, дорогого батька та обожнюваного дідуся. Він залишив цей світ в оточенні своїх близьких, не доживши до свого 90-річчя», – повідомили у родинному мистецькому Фонді Іллі та Емілії Кабакових.

Ілля Кабаков у своїй домашній студії (1970-ті роки)
Ілля Кабаков у своїй домашній студії (1970-ті роки)
Художник-концептуаліст Ілля Кабаков відійшов у вічність_3

Водночас уточнюється, що похорон чоловіка відбудеться виключно у вузькому сімейному колі, а через кілька тижнів буде організована панахида, яку зможуть відвідати всі охочі.

Ілля Кабаков – найуспішніший у світі сучасний художник, якому сама доля віщувала славу, бо народився зловісного, голодного 1933 року у Дніпропетровську (нині Дніпро).

З кінця 1960-х працював у Москві, де згуртував довкола себе перспективних митців, яким припав до смаку жанр концептуалізм; а 1989 року переїхав до Берліна, звідки остаточно мігрував у США.

Художник-концептуаліст Ілля Кабаков відійшов у вічність_5

Кабаков починав як ілюстратор дитячих книг, але з часом став приділяти все більше уваги оригінальній творчості, яка суперечила офіційним "совєцьким канонам", встановлених кремлівською диктатурою.

Його називали однією з головних постатей модернової Школи концептуалізму, винахідником оригінального жанру – "тотальної інсталяції", який зумів пробитися власним талантом на Захід:

  • у 1988 році його роботи продавалися на аукціоні "Sotheby's";
  • у 2008 році картина "Жук" стала найдорожчим (ціна – $5,8 мільйона) із проданих творів сучасного мистецтва із-поміж колишнього СССР.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" висловлює співчуття родині Іллі Кабакова у зв'язку зі смертю видатного митця!

Ілля та Емілія Кабакови у Нью-Йорку (2010-ті роки)
Ілля та Емілія Кабакови у Нью-Йорку (2010-ті роки)
Художник-концептуаліст Ілля Кабаков відійшов у вічність_9
Некролог