Попри два Майдани та війну з російським аґресором, в Україні й досі існує патерналістське суспільство з майже феодальним мисленням.
Таку думку, посилаючися на історичні факти, на своїй сторінці у Facebook виклав запорізький письменник Дмитро Вовнянко, відомий за творчим псевдо "Дмитро Калинчук".
За його словами, всі 30 років відновленої державної самостійності влада створювала ілюзію демократії та свободи, сперту на живучі серед українських громадян міфи.
«Коли я чую, що "українці – нація демократів", то розумію, що це ніщо інше як міф. Українці не мають традиційних демократичних інституцій, притаманних буржуазним країнам Європи, з їхніми цехами та маґістратами. Традиція козаків обирати собі отаманів нічим не краща за традицію обирати собі королів, що існувала в аристократів Польщі та Швеції. Ідеал влади для українця не кооператив фермерів, а батько-отаман, суворий, однак справедливий. Не цар, але й не лідер самодостатніх громадян. А ще, українці зі зрозумілих причин катеґорично не довіряють судовій владі й зневажають право власності, бо багата людина для українця "накралася", а майно бізнесмена "треба віддати та поділити". І як прикро це не звучало, але ніяка демократія у нас тут і поруч не ночувала», — зазначає Дмитро Вовнянко.
Письменник додає, що від 1991-го року українцям, попри деякі перепони, все ж вдалося здійснити ґрандіозний ривок у суспільних змінах і відстояти свою Батьківщину від навали аґресора зі Сходу.
Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", улітку 2014-го українське вояцтво атакувало ворога, співаючи національний гімн.