Created with Sketch.

Ідея врятувати росію від поразки токсична і загрожує безпеці Європи

06.12.2022, 09:00
Фото: Google

Будь-які спроби протягнути руку допомоги російському агресору призведуть тільки до відтермінованої й уже континентальної війни.

З такою заявою виступив чинний міністр закордонних справ Литовської республіки Ґабріелюс Ландсберґіс, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Урядовець переконаний, деякі політики Європи досі живуть вірою у те, що після війни в Україні нібито можна буде повернутися до "звичайного бізнесу" з ресурсною федерацією, перекресливши події після 24.II.2022.

Вкажемо у зв'язку з цим, що одним із провідників подібної порочної ідеї "задобрити агресора" виступає "яструб миру" і теперішній президент Франції Емманюель Макрон.

Проте спроби залишити росію непереможеною і заради майбутнього гіпотетичного партнерства є токсичними, призводячи до закликів завершити війну шляхом перемовин, але чомусь не перемогою України.

«Дехто з європейських політиків, урядовців, депутатів навіть пропонує територіальні поступки окупантам як подарунок. Але з нашої точки зору, заснованої на правилах міжнародного правопорядку, це так не працює.

Росію не можна заохочувати мирними переговорами за те, що вона знову і знову вдирається до сусідів, окуповує землі, ґвалтує і вбиває тамтешнє мирне населення. Ми у країнах Балтії не вважаємо виправданою думку, що нинішня архітектура безпеки багатосторонніх регіональних та глобальних організацій має бути збережена як "найкраще, що маємо", це хибний шлях у нікуди», – зазначає Ґабріелюс Ландсберґіс.

Очільник МЗС Литви вказує на провал міжнародних організацій, яким не вдалося запобігти конфлікту масштабів, небачених у Європі з часів ще Другої світової війни, а це означає, – зміни у світовій системі безпеки необхідні.

«Тому не можна виключати можливість зникнення деяких організацій та появи нових, наприклад ОБСЄ чи ООН. Але спочатку росії доведеться зазнати поразки на полі бою. Для цього Україні знадобиться вся можлива допомога.

Інакше росія продовжить спроби заново переформатувати континент відповідно до свого імперіалістичного світогляду. В інтересах Європи дати відсіч загарбникові та перемогти його, а потім створити нову систему на основі уроків, які були зроблені з попередніх помилок», – наголошує головний литовський дипломат.

Ґабріелюс Ландсберґіс стверджує, що на сьогодні у XXI сторіччі не виправдали себе такі механізми, як: право агресорів на вето з питань безпеки, опора на економічний обмін як принцип взаємних гарантій тощо.

«Наша стратегія потребує переосмислення та відображення у новій архітектурі безпеки, яка забезпечить мир на континенті на десятиліття вперед. І ми повинні почати створювати цю нову систему з України, а не з путінської росії», – підсумував литовський міністр закордонних справ.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що Україна просить світ підтримати докорінну реформу Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також
Британія бере під крило Україну
Політика
МЗС Британії: мирний світ після Холодної війни остаточно помер
Світ
ЄС не фінансуватиме ісламістів — МЗС ФРН
Світ
Антизахідний блок БРІКС під проводом Бразилії визначився із пріоритетами
Світ
«Посли» без агреманів
Опінії
Потужне масштабування «позитивного» досвіду призначення сексологині послиндою в Болгарії...
Опінії