Індійські та китайські війська зіткнулися на спірному кордоні

СВІТ
13.12.2022, 10:34
Індійські та китайські війська зіткнулися на спірному кордоні
Фото: ВВС

Перший відомий інцидент між двома ядерними азіатськими державами за майже два роки.

У заяві міністерства оборони Індії сказано, що солдати обох сторін отримали незначні поранення під час зіткнення в секторі Таванг на північно-східній території Індії Аруначал-Прадеш, віддаленому, негостинному регіоні, що межує з південним Китаєм.

Спірний кордон завдовжки 3379 кілометрів довгий час був джерелом суперечок між Нью-Делі та Пекіном. Напруженість різко загострилася в червні 2020 року, коли рукопашна боротьба між двома сторонами призвела до загибелі щонайменше 20 індійських і чотирьох китайських солдатів в Аксай Чін-Ладакх.

Під час останнього інциденту війська Народно-визвольної армії Китаю «увійшли в контакт» з лінією фактичного контролю (LAC) – де-факто кордоном – який охороняють війська індійської армії, повідомляє CNN.

Індія та Китай розпочали війну за свої прикордонні регіони в 1962 році, врешті-решт створивши LAC. Але дві країни не дійшли згоди щодо його точного розташування, і обидві регулярно звинувачують одна одну в перевищенні її меж або в прагненні розширити свою територію.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Чим глибше російська агресивна машина загрузає в українському ґрунті, тим болючіше буде руйнація федерації, яка потягне за собою і КНР.
04 березня, 22:07
Життя
Мешканці країни вранішнього Сонця завжди дивували світ своєю життєвою філософією, яка досі непідвладна представникам західної цивілізації.
13 лютого, 20:28
Світ
Тайвань прискорить розробку безпілотників військового призначення, враховуючи уроки війни в Україні та загрозу з боку Китаю.
07 лютого, 16:48
Світ
Збройні сили М’янми виробляють зброю проти власного народу завдяки поставкам щонайменше з 13 країн світу.
16 січня, 10:25
Економіка
Дакка першою серед азійських столиць почала вставляти палиці у московські колеса. Варто очікувати, що цей перелік поповниться.
06 січня, 17:24
Світ
Розуміючи, що загарбати Тайвань у найближчі роки поки не вдасться, комуністична диктатура КНР вирішила поновити конфлікт з Індією.
14.12.2022, 06:42