Ірак назвав порушенням суверенітету ліквідацію американцями іранського генерала в Багдаді
Уряд Іраку обіцяє покласти край «безцеремонності та зверхності США».
За вказівкою президента США Дональда Трампа в Багдаді ракетним ударом ліквідували іранського генерала Касема Сулеймані, повідомляє Deutsche Welle.
В Іраку вже скликають позачергове засідання парламенту у зв'язку з ракетним ударом США по столичному аеропорту, внаслідок якого загинув іранський генерал, командувач спецпідрозділом Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) «Аль-Кудс» Касем Сулеймані.
Про це у п'ятницю, 3 січня, оголосив віце-спікер парламенту Хасан аль-Каабі й додав, що «настав час покласти край безцеремонності та зверхності США».
Адель Абдель Махді
Іракський прем'єр-міністр Адель Абдель Махді назвав ракетний удар США «актом агресії» проти країни та порушенням її суверенітету, які призведуть до війни «в Іраку, регіоні та світі». Він також зауважив, що атака порушила умови угоди, що врегульовує перебування американських військ на іракській території. Махді заявив, що необхідно ухвалити новий закон, який «убезпечить суверенітет та безпеку Іраку».
Бійці Корпусу вартових ісламської революції
Тим часом Іран вже погрожує США помстою. Коментуючи смерть Сулеймані, речник Корпусу вартових ісламської революції зазначив, що КВІР та антиамериканські сили у всьому мусульманському світі мститимуться за атаку на генерала, назвавши його «мучеником».
«Радість сіоністів та американців вже незабаром перейде у скорботу», – зазначив спікер КВІР.
Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї у телезверненні заявив про необхідність посилити спротив проти США та Ізраїлю.
Про смерть Сулеймані внаслідок ракетної атаки на міжнародний аеропорт у Багдаді за вказівкою Трампа Пентагон повідомив вранці 3 січня. Вночі по аеропорту був завданий авіаудар щонайменше трьома ракетами. Внаслідок нальоту вбиті восьмеро людей, серед них і Сулеймані – очільник «Аль-Кудс», що здійснює військові й таємні операції за межами Ірану. Пізніше стало відомо, що вибух автомобіля, яким пересувався Сулеймані, стався внаслідок застосування дрона.
В США реакція на вбивство Касема Сулеймані неоднозначна, від схвальної до категорично неприйнятної. Заяви американських політиків зводяться до міркувань на рахунок безпеки американських громадян та дипломатичних установ у світі.
Американське посольство у Багдаді закликало громадян США «негайно залишити Ірак».
Повідомляється, що новини про ліквідацію Сулеймані та реакція на них вже призвели до зростання цін на нафту на світових ринках.