«Кабмін погодив оптимізацію Держгеокадастру. Це дисциплінує територіальні підрозділи» – Вадим Чувпило
Оптимізація Держгеокадастру передбачає посилення контролю за районними відділами з метою унеможливлення корупційної складової при вирішенні земельних питань на місцях. А орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства.
Виконувач обов’язків керівника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило прокоментував оптимізацію структури, прийняту Кабінетом Міністрів України. Головний землевпорядник області зазначив, що такі зміни тільки поліпшать якість надання послуг населенню та унеможливлять корупційні прояви в управлінні.
Зазначимо, 31 серпня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою оптимізовано структуру Держгеокадастру. Згідно з нею, територіальні органи Держгеокадастру в районах (містах) будуть реорганізовані в структурні підрозділи головних управлінь Держгеокадастру в областях та ліквідуються як юридичні особи публічного права.
– Це необхідний крок. Він дисциплінує структуру. Окремі керівники відчувають себе «царьками» на місцях. Процес оптимізації структури Держгеокадастру дозволить посилити контроль за районними відділами. Вони ввійдуть в структурний підрозділ Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області і будуть ліквідовані як окремі юридичні особи. Таким чином питання кадрів, бухгалтерії, юридична й судово-претензійна робота буде проводитися Головним управлінням. На мешканців району й області такі нововведення жодним чином не повипливають. Це суто внутрішні організаційні заходи, які посилять контроль і можливі прояви корупції, – пояснив Чувпило.
Така модель реформування дасть можливість забезпечити більш ефективний контроль за кадровою, юридичною та бухгалтерською службою шляхом централізації цих посад на рівні головних управлінь Держгеокадастру в областях. З іншого боку, за рахунок вивільнення штатних одиниць буде збільшено кадровий ресурс для надання адміністративних послуг (зокрема, державних кадастрових реєстраторів, спеціалістів з ринку та оцінки земель, спеціалістів у сфері землеустрою та охорони земель). Це дозволить покращити рівень сервісу для громадян, а також підвищить загальну керованість структурою, наголосили на офіційному сайті Держгеокадастру.
Також повідомляється, що уряд закрив можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при затвердженні землевпорядної документації. Для усунення корупційних ризиків територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства.