Created with Sketch.

Казкарі на єдинорогах з Офісу пРезидента

22.06.2023, 21:57
Фото: Facebook

Економіка – це у першу чергу люди, і вже потім гроші. Дарма, що на Банковій на людей байдуже, головне, аби загрібати побільше грошей...

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Розповім про відбудову на сотні мільярдів та планування на сотні казок. Отже, у медіа ширяться ключові показники з презентації про енергетику України до 2050 року, яку Уряд та Офіс Президента поїхали представляти на Лондонську конференцію з відбудови України.

Коментар одного експерта про це "бачення майбутнього", який наводить видання "ForbesУкраїна", подам повністю: «Ці цифри не мають жодного зв’язку з реальністю».

Все, це вичерпний опис того, як західним партнерам показують наше стратегічне бачення відбудови надважливого енергетичного сектору. Тепер детальніше про "візіонерсько-презентаційне".

До 2050 року у нас має статися:

Медіа пишуть про ще багато перлів з тієї презентації; над кожним можна було б дивуватися довго й весело, якби не один нюанс.

Ще раз – це показують на найвищому рівні як бачення розвитку нашого енергосектору. На це хочуть залучати кошти, до того ж не мало – $400 мільярдів!

От уявіть: приходить до вас керівник великого банку, просить покласти ваші збереження на депозит їхнього банку і розказує, що далі грошима кредитуватимуть перехід Києва на летючі килими, як із мультика про Аладдіна. Хочуть, щоби половина киян мала альтернативу звичайним килимам на підлозі чи стіні, – ви йому дасте гроші?

Стратегічне бачення розвитку – це про обґрунтованість та раціональність цілей, про макроекономічний прогноз та його адекватні припущення. Не про те, як намалювати більшу цифру, на вiдкaт з якої потім можна претендувати.

Ну, і головне – невже хтось думає, що західні партнери не побачать очевидної нереалістичності цих планів? Якщо хтось думає, що чим більше попросимо – тим більше дадуть, то це геть хибний підхід.

Тим паче на фоні вже геть не завуальованих натяків наших партнерів про те, що з корупцією – треба боротися. Тільки за останні кілька днів такі заяви прозвучали від президента США Джозефа Байдена та міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

Це свідчить про те, що якщо нашій армії західні лідери – довіряють і готові підтримувати, то в питаннях економічної підтримки – треба ще завойовувати довіру. І починати треба – з представлення реалістичних планів.

Читайте також
«Квартальні» блазні насаджують українцям гомодиктатуру
Політика
Хакери від геополітики прирікають людство на апокаліпсис
Опінії
Фіцо закликав західні держави зменшити допомогу України задля завершення війни
Світ
Президент Бразилії дав задню у питанні переділу світу
Політика
Чим більше виборців, тим гірша якість демократичного устрою
Опінії
«Вовина тисяча»
Політика