Казус декомунізації: Чому Симоненко і КПУ досі існують

ПОЛТАВА
21.06.2018, 11:20

До діяльності спецслужб, які дивляться крізь пальці на діяльність Компартії, знову виникає чимало запитань.КПУ, схоже, непогано себе почуває, абсолютно незважаючи на декомунізацію. Так, на їхньому сайті можна побачити низку заходів, в яких бере участь і Петро Симоненко, і його соратники.

Казус декомунізації: Чому Симоненко і КПУ досі існують_1

Днями стало відомо про те, що Міністерство юстиції звернулося до суду з проханням заборонити і ліквідувати партію "Успішна країна", почесним лідером якої є одіозний Олександр Клименко – екс-міністр доходів і зборів в уряді Миколи Азарова, який чотири роки тому, після Революції Гідності, втік з України. Третіми особами у позові вказані Генеральна прокуратура та Служба безпеки України. Як стало відомо, саме представники "контори" звернулися до Мінюсту з тим, щоб ті мали підставу подати до суду.

Казус декомунізації: Чому Симоненко і КПУ досі існують_3

Щоправда, останнім часом активність "Успішної країни", яка ще наприкінці минулого року піарилася у "ватних" ЗМІ, зійшла на ні. На офіційному сайті цієї кишенькової партії екс-міністра-втікача за останні півтора місяці було опубліковано лише три новини. Хіба що на сторінці у Facebook регулярно виходять пости Клименка, який, критикуючи владу, розповідає як, на його думку, має жити Україна.

Як скоро і яке буде ухвалено рішення Окружного суду Києва наразі невідомо, бо навіть немає даних про те, коли відбудеться перше засідання. Тим паче, що приклад заборони Комуністичної партії свідчить про те, що цей процес може розтягнутися надовго.

Буквально позавчора у Києві в Центральному Комітеті КПУ, що на вулиці Борисоглібській, була організована зустріч делегатів вищого партійного форуму зразка 1993 року, під час якого було відроджено заборонену у серпні 1991 році Компартію. Окрім Симоненка, якого вітали з 25-річчям перебування на посаді першого секретаря ЦК забороненої КПУ, у Київ приїхала така одіозна постать як Алла Александровська, яку неодноразово звинувачували у сепаратизмі на Харківщині, але котра досі перебуває на свободі.

Зібрання пристаркуватих комуністів виглядало б кумедно, якби не одне "але"... Абсолютно незрозуміло, чому воно взагалі відбулося. Авжеж, формально це не партійний з'їзд. Та фактично це паростки відновлення діяльності комуністів в Україні. Тим паче, що серед новин на партійному сайті можна знайти повідомлення про нові призначення на керівні посади неіснуючої партії.

Варто нагадати, що КПУ була заборонена у грудні 2015 року після понад півторарічних судових тяжб. У травні 2014 року тодішній виконувач обов'язків Президента Олександр Турчинов пообіцяв заборонити діяльність компартії у разі, якщо Міністерство юстиції доведе їхню причетність до сепаратизму. СБУ передала до Міністерства юстиції докази, після чого почалися судові процеси. Незважаючи на спроби ліквідації Компартії, ЦВК все ж таки зареєструвала її для участі у позачергових парламентських виборах восени 2014 року. Утім, комуністи вибори провалили, вперше не потрапивши до парламенту. Але процес декомунізації йшов сутужно: справу кілька разів переподавали. Лише в липні 2015 Мінюст випрацював чітку правову позицію на основі ухваленого Верховною Радою закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", більш відомий як закон про декомунізацію. Далі справа пішла швидше, і Окружний адміністративний суд Києва таки ухвалив позитивне рішення. Щоправда, у травні 2017 року 46 народних депутатів (переважно з "Опоблоку" та депутатських груп, які складаються з екс-"регіоналів") спрямували до Конституційного Суду конституційне подання щодо відповідності Конституції закону, де він розглядається досі. Теоретично може статися так, що партію Симоненка можуть відновити – за "правильної" влади...

Але навіть це сильно не заважає комуністам займатися розбудовою партії: делегати приїздять до Києва, відбуваються "науково-практичні конференції" - остання присвячена 100-річчю створення Комуністичної партії в Україні. Сам Симоненко на початку червня дав інтерв'ю "Громадському".

Як би там не було, але ситуація, коли партії немає, а сайт, який активно пропагандує комунізм – є, видається абсолютно ненормальною. І тут справа СБУ знайти можливість юридично обґрунтувати закриття даного порталу. Бо поки що декомунізацією в даній історії і не пахне. Проблема полягає в тому, що поява на сайті КПУ замість серпа й молоту зірки може стати для наших силових органів нездоланною перепоною…

Дмитро Качура

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15