Китай запустив екіпаж із трьох осіб на власну космічну станцію

СВІТ
26 квітня, 11:42
Китайські астронавти місії «Шеньчжоу-18»
Китайські астронавти місії «Шеньчжоу-18»
Фото: AP Photo/Andy Wong

Цього року на китайській станції заплановано дві місії вантажних космічних кораблів і дві пілотовані космічні місії.

У четвер Китай запустив екіпаж із трьох осіб на свою орбітальну космічну станцію в рамках своєї амбітної програми, яка має на меті відправити астронавтів на Місяць до 2030 року.

Космічний корабель Shenzhou-18 стартував із центру запуску супутників Цзюцюань на краю пустелі Гобі на північному заході Китаю на ракеті Long March 2-F о 20:59 (12:59 за Гринвічем).

Екіпаж космічного корабля з трьох осіб замінить команду Шеньчжоу-17, яка працює на китайській космічній станції Tiangong з жовтня минулого року. Раніше в четвер Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA) провело церемонію проводів — разом із дітьми, які розмахували прапорами та звучала патріотична музика — для екіпажу Шеньчжоу-18, коли троє астронавтів готувалися до входу в космічний корабель.

Тріо складається з командира Є Гуанфу, 43, ветерана-космонавта, який брав участь у місії Шеньчжоу-13 у 2021 році, і пілотів-винищувачів Лі Цуна, 34, і Лі Гуансу, 36, які є новачками в космічних польотах. Очікується, що вони досягнуть космічної станції приблизно через шість з половиною годин після старту.

Китай побудував власну космічну станцію після того, як його виключили з Міжнародної космічної станції, в основному через занепокоєння США щодо участі китайських військових у програмі. Цього року на китайській станції заплановано дві місії вантажних космічних кораблів і дві пілотовані космічні місії.

Екіпаж Shenzhou-18 проведе на космічній станції близько шести місяців. Вони будуть проводити наукові випробування, встановлювати на станції обладнання для захисту від космічного сміття, проводити експерименти з корисним навантаженням і популяризувати наукову освіту, серед іншого, за словами Ліня Сіцяна, заступника директора CMSA.

Лінь також сказав, що Китай працює над тим, щоб зрештою надати доступ до своєї космічної станції іноземним астронавтам і космічним туристам.

«Ми прискоримо дослідження та сприятимемо участі іноземних астронавтів і космічних туристів у польотах на китайській космічній станції», — сказав він на прес-конференції в середу.

Країна планує місію з повернення зразків з Марса приблизно у 2030 році та три місії місячних зондів протягом наступних чотирьох років. Він також хоче відправити астронавтів на Місяць до 2030 року. Китай здійснив свою першу космічну місію з екіпажем у 2003 році, ставши третьою країною після колишнього срср та США, яка відправила людину в космос власними силами.

Вважається, що американська космічна програма все ще має значну перевагу над китайською завдяки своїм витратам, ланцюгам постачання і можливостям.

Проте Китай вирвався вперед у деяких аспектах, вперше за десятиліття повернувши зразки з місячної поверхні та посадивши марсохід на менш досліджену зворотну сторону Місяця.

США мають на меті повернути екіпаж на поверхню Місяця до кінця 2025 року в рамках оновлених зобов’язань щодо місій з екіпажем за підтримки гравців з приватного сектору, таких як SpaceX і Blue Origin.

Читайте також:
Життя
Він прибув на орбіту Місяця разом із апаратом «Чан'є-6».
09 травня, 16:48
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25 січня, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02 січня, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15
Світ
Китай виступив з протестом проти будь-якого насильства проти цивільного населення, як у Ізраїлі, так і на території Палестини.
09.10.2023, 18:26
Світ
За даними місцевої влади, на півночі Китаю затримано двох людей, які пошкодили екскаватором частину Великої стіни.
05.09.2023, 21:10