Created with Sketch.

Китайський юань рушив у стрімке піке

30.06.2023, 20:02
Фото: CNBC

Поточні економічні та соціальні показники КНР опинилися у кризовій ситуації, бо режим Сі Цзіньпіна вклався у кремлівського бункерного щура.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на редакційний матеріал впливового американського видання "CNBC".

Як вдалося з'ясувати, слабкі виробничі показники континентального Китаю посилюють тиск на господарчу діяльність найбільшої комуністичної країни світу, де населення стрімко бідніє.

Рівень виробничої активності знижується вже третій місяць поспіль, а відтак пекінські політики та шанхайські бізнесмени спільно змушені боротися з уповільненням темпів зростання економіки.

«Офіційний індекс менеджерів із закупівель у виробничому секторі склав 49 у червні, що трохи вище за 48,8 у травні, але все ще демонструє зниження активності в місячному вимірі. Хоча економіка КНР зростає порівняно із минулим роком, коли трирічний карантин досяг свого найінтенсивнішого періоду, після чого був раптово припинений, темпи її відновлення в останні місяці сповільнилися. Це дуже помітно на Заході», – стверджують аналітики редакції видання "CNBC".

Окремо зазначається, що величезний сектор нерухомості КНР, на який припадає понад чверть економічної активності, переживає тривалий спад, забудовники підраховують збитки.

Натомість рівень безробіття серед молоді перевищив 20%, а торгівля падає на тлі ослаблення світової економіки; у травні експорт скоротився на 7,5% у річному вимірі.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що довгострокове послаблення китайської економіки – щастя для тамтешніх комуністів, адже можна наново "закручувати гайки".

Читайте також
Хто замінить Сі Цзіньпіна на посаді диктатора КНР?
Політика
Уряд КНР зумів продати мотузку європейським автовиробникам
Світ
Китайське «економічне диво» добігає завершення
Економіка
КНР насаджує бразильцям бацилу своєї пропаганди
Світ
КНР чекає на поразку України, всіляко допомагаючи РФ
Опінії
Половина населення ПАР живе за межею бідності
Економіка