"Клітинний клей" для регенерації тканин, загоєння ран, відновлення нервів

14.12.2022, 23:25
"Клітинний клей" для регенерації тканин, загоєння ран, відновлення нервів
Фото: ucsf

Синтетичні молекули, які приклеюють клітини одна до одної, можуть підсилити регенеративну медицину.

У понеділок дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско оголосили про неймовірну інновацію. Вони називають це «клітинним клеєм» і кажуть, що одного дня це може відкрити двері для величезних досягнень у медицині.

Американські науковці створили набір синтетичних молекул, якими можна маніпулювати, щоб спонукати клітини людського тіла зв’язуватися одна з одною. Разом ці молекули утворюють так званий «клітинний клей», що визначає спосіб з’єднання тканин, нервів і органів.

Клітинний клей може направляти клітини одна до одної, сприяючи процесам загоєння та регенерації.

Згодом лікарі зможуть використовувати липкий матеріал для заліковування ран пацієнтів, відновлення нервів, які вважаються зруйнованими, і потенційно навіть працювати над регенерацією хворих легенів, печінки та інших життєво важливих органів. Це могло б допомогти пом’якшити кризу донорських органів у світі, запаси яких швидко закінчуються.

Фактично, команда каже, що діапазон використання їх розробки достатньо широкий. Наприклад, дослідники могли б створювати макети тканин, щоб поглибити розуміння людського тіла в цілому.

Читайте також:
Життя
Після сеансів кріостимуляції повні люди скидають вагу і стають фізично сильнішими, адже у них покращуються показники метаболізму.
23 травня, 16:32
Опінії
Будь ласка, використовуйте лише якісні, сертифіковані турнікети, які радить комітет TCCC
16 травня, 10:07
Світ
Більшість біологічного матеріалу надійшла безпосередньо від матері та батька малюка, ще близько 0,1% – від третьої жінки-донора.
10 травня, 18:17
Життя
Британські лікарі та науковці створили модель штучного інтелекту, яка з високою точністю визначає злоякісну пухлину з епітеліальної тканини.
08 травня, 20:41
Світ
Науковці зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла і Медичного центру Університету Небраски завершили багаторічні випробування.
02 травня, 19:14
Життя
Зі шкільної парти нам відомо, що молекули рибонуклеїнових кислот присутні у клітинах всіх живих істот і виконують безліч важливих завдань.
28 квітня, 18:04