"Клітинний клей" для регенерації тканин, загоєння ран, відновлення нервів
Синтетичні молекули, які приклеюють клітини одна до одної, можуть підсилити регенеративну медицину.
У понеділок дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско оголосили про неймовірну інновацію. Вони називають це «клітинним клеєм» і кажуть, що одного дня це може відкрити двері для величезних досягнень у медицині.
Американські науковці створили набір синтетичних молекул, якими можна маніпулювати, щоб спонукати клітини людського тіла зв’язуватися одна з одною. Разом ці молекули утворюють так званий «клітинний клей», що визначає спосіб з’єднання тканин, нервів і органів.
Згодом лікарі зможуть використовувати липкий матеріал для заліковування ран пацієнтів, відновлення нервів, які вважаються зруйнованими, і потенційно навіть працювати над регенерацією хворих легенів, печінки та інших життєво важливих органів. Це могло б допомогти пом’якшити кризу донорських органів у світі, запаси яких швидко закінчуються.
Фактично, команда каже, що діапазон використання їх розробки достатньо широкий. Наприклад, дослідники могли б створювати макети тканин, щоб поглибити розуміння людського тіла в цілому.