Created with Sketch.

Компанію «ОККО» запідозрили в ухиленні від податкових перевірок

23.12.2021, 11:58
Фото: Telegram

Вітчизняна мережа автозаправних комплексів може бути причетна до "відмивання" коштів і ухиляння від оподаткування ЄБРР та МФС.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні видання "Олігарх", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Фактично, Європейський банк реконструкції та розвитку разом із Міжнародною фінансовою корпорацією активно кредитують горе-ритейлерів групи "ОККО", чиї підприємства були давно помічені у мінімізації власних податкових зобов'язань за допомогою конвертаційних центрів.

Наприклад, звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради за 2019-2020 роки встановив утворення вказаною бізнес-структурою фіктивного податкового кредиту щодо операцій на придбання сільськогосподарської продукції на суму ПДВ від 1 мільярда гривень.

Депутатська слідча комісія навіть дала вказівку Державній податковій службі організувати перевірку підприємств групи "ОККО", проте керівництво корпорації завчасно домовилося з податківцями.

За даними джерел, наближених до ДПСУ, дирекція вітчизняної мережі автозаправних комплексів просто "кинула" власні підприємства, замішані у махінаціях, зникнувши з реєстру юридичних адрес.

У чому ж підозрюють корпорацію "ОККО"? – Перш за все, у придбанні так званого "скрученого" податкового кредиту, але, як виявилося, це не єдина схема.

Крім того, підприємства групи "ОККО" активно використовували схему продажу між собою палива за ціною, значно нижчою від вартості придбання та ціни на внутрішньому ринку: було реалізовано понад 600 мільйонів літрів палива за ціною 1-1,6 коп./л, призвівши до недоплати податків державі на майже 2 мільярди гривень.

Також парламентська ТСК встановила легалізацію та виведення коштів компанією "ОККО" шляхом придбання корпоративних прав фіктивних фірм – у такий спосіб виведено близько 700 мільйонів гривень.

Імовірно, теперішнім правоохоронцям і фіскалам варто уважніше придивитися до вказаної діяльності вітчизняного паливного ритейлера та розпочати відповідні перевірки, щоби порушник заплатив за організовані мільярдні "скрутки" на ПДВ.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", завдяки Зе-команді з українців стягуватимуть податок із витрат, якщо вони не зможуть пояснити походження власних грошей.

Читайте також
Вагінський лізе до кишень українців
Економіка
У водосховищах Полтавщини хазяйнують угруповання браконьєрів
Кримінал
Влада Семенівки лягла під земельну мафію
Кримінал
Український суд виконав волю православного гебіста Гундяєва
Кримінал
У заказнику «Сулинський» на Полтавщині діють браконьєри
Полтава
Свята полтавським браконьєрам не завада
Полтава