Концтабір

СВІТ
12.04.2022, 12:15
Тулку Дава
Тулку Дава
Фото: HRW

Чому Китай не підтримує санкції відносно росії, і проголошує росію стратегічним партнером?

Влада Китаю прагне взяти під контроль процедуру пошуку перероджень тибетських лам.

Попри жорсткий контроль над потоком інформації між Тибетом і зовнішнім світом, нещодавно стало відомо, що китайський уряд намагався приховати відомості про смерть лами, на ім'я Тулку Дава, який помер у Лхасі у віці 86 років.

Тулку Дава був заарештований у травні 2010 року у своєму монастирі Крок Ронгбо в муніципалітеті Нагчу на півночі Тибету, на кордоні з округом Дріру, де наприкінці 2013 спалахнули протести, які були безжально придушені. Чиновники звинуватили його в тому, що він звертався за настановою до Далай-лами, що перебуває в вимушеній еміграції, – лідера школи гелуг, до якої належить монастир Крок Ронгбо.

Як відомо, Тулку Дава просив допомоги Далай-лами у пошуку переродження Ронгпо Чодже, головного лами монастиря. У зв'язку з цим на монастир обрушили жорсткі заходи щодо політичного перевиховання, що призвели до вислання та самогубства одного з літніх ченців. Повідомляється, що Тулку Дава був засуджений до семи років ув'язнення і йому заборонили будь-коли повертатися на службу до монастиря.

Напруженість досягла піку у липні 2013 року, коли відбулися зіткнення місцевих жителів із чиновниками, які проводили програму перевиховання у Крок Ронгбо. Близько 50 людей було заарештовано, багато ченців втекли, а влада закрила монастир.

Регіональні політичні лідери знову відкрили його через кілька тижнів – тоді на престол як наступного Ронгпо Чодже звели кандидата, обраного китайським урядом.

Через похилий вік та слабке здоров'я Тулку Дава відбував покарання під домашнім арештом у Лхасі і, схоже, залишався там навіть після закінчення терміну. Лише одного разу 2014 року йому дозволили ненадовго відвідати монастир.

Після смерті Тулку Дави 30 січня 2022 року офіційні особи оголосили, що засвідчити свою повагу зможуть тільки віряни з Лхаси, знаючи, що таким чином буде виключено більшість послідовників і учнів з районів, розташованих поруч з його монастирем.

Влада видалила із соціальних мереж згадки про смерть лами і заявила, що тим, кому дозволено побачити тіло, забороняється фотографувати або іншим чином «створювати проблеми». Інакше порушникам загрожувало «тюремне ув'язнення або щось гірше». Хоча влада дозволила повернути тіло лами в монастир для кремації, місцеві жителі не були допущені до участі в церемонії, а ченців, які брали участь у ній, піддали особистому огляду.

Китайська влада жорстко обмежила доступ до участі в церемонії прощання з Тулку Давой і самовільно обрала переродження Ронгпо Чодже. Тим самим вони продемонстрували подальшу готовність застосовувати силу і вдаватися до заходів щодо залякування та нагляду, щоб усунути вплив Далай-лами на буддизм Тибету і забезпечити абсолютний контроль держави над релігією.

Концтабір, на прикладі Тибету, тотальний контроль, всеосяжна пропаганда, є умовами виживання владної верхівки як росії, так і Китаю. Саме тому свобода українців, як приклад, є ненависною для обох держав.

Читайте також:
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25 січня, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02 січня, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15
Світ
Китай виступив з протестом проти будь-якого насильства проти цивільного населення, як у Ізраїлі, так і на території Палестини.
09.10.2023, 18:26
Світ
За даними місцевої влади, на півночі Китаю затримано двох людей, які пошкодили екскаватором частину Великої стіни.
05.09.2023, 21:10
Світ
Китайський космічний літак випустив на орбіту невідомий обʼєкт
28.05.2023, 13:18