Корупційні схеми Мінмолодьспорту

ПОЛІТИКА
17 лютого, 10:03
Корупційні схеми Мінмолодьспорту

Протеже Матвія Бідного узяв контроль за відеозйомками для Мінмолодьспорту.

В Міністерстві молоді та спорту й підпорядкованих йому структурах переважну більшість тендерів  на фото- та відеозйомки – 285  – виграв підприємець Сергій Черськой, котрий є протеже міністра Матвія Бідного.

Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution, яке займається розслідуванням корупції в Мінмолодьспорту.

Корупційні схеми Мінмолодьспорту_1

Чоловік по ліву руку міністра молоді та спорту Матвія Бідного – це Сергій Черськой. Праворуч – його дружина Марія Черська.

За статистикою системи Prozorro, ФОП Черськой Сергій Васильович виграв 285 тендерів, які проводило Міністерство молоді та спорту або підпорядковані йому структури і спортивні федерації – на загальну суму понад 13 млн гривень.

Більшість із них – це дрібні закупівлі: на кілька тисяч чи десятків тисяч гривень. Але за каденції Матвія Бідного з’явилися і серйозніші контракти.

У липні 2024-го ФОП Черськой переміг у закупівлі вартістю 1,67 млн гривень, у січні 2025-го – у закупівлі на 2,77 млн гривень.

Обидві угоди стосуються обслуговування електронної комунікаційної системи «Онлайн сервіс для переведення у публічну площину процесу присвоєння спортивних звань з видів спорту, офіційно визнаних в Україні».

Крім того, ще дві угоди – на 1,3 млн гривень – підписала з управлінням збірних команд України компанія «МостМедіа» (MostVideo.TV та Techno Dreams), власником якої є Сергій Черськой спільно з Олександром Ксенофонтовим, чоловіком співачки Руслани.

Тепер про те, що не так із цими закупівлями?

По-перше, на переважній більшості тендерів у ФОП Черськой не було конкурентів, хоч надає він зовсім не унікальні послуги – з відеозйомки й онлайн-трансляції спортивних змагань чи комп’ютерного програмування. А навіть якщо конкуренція існувала, вона була фіктивною.

Наприклад, суперником ФОП Черськой інколи виступав ФОП Крот Сергій Анатолійович – людина, яка працювала на ТОВ «СТІБ», – фірму, що належить тому ж Сергію Черському.

По-друге, процеси цифровізації у Мінмолодьспорту курує Віталій Лавров, земляк і давній знайомий Сергія Черського. Зараз він обіймає посаду заступника міністра, до того був заступником, а ще раніше радником попереднього корумпованого керівника Вадима Гутцайта.

Корупційні схеми Мінмолодьспорту_3

Віталій Лавров

До 2014 року, обидва – Лавров і Черськой –  працювали спортивними функціонерами в Донецьку. Зокрема, Віталій Лавров очолював обласну Федерацію Бойового самбо й один із місцевих бійцівських клубів «Файтзона». А Сергій Черськой був віце-президентом баскетбольного клубу «Донецьк», який належав банкірові Сергію Дядечкову.

Корупційні схеми Мінмолодьспорту_5

Вадим Гутцайт з дружиною, двоє праворуч — Черськой і Лавров

Прізвище Дядечко нині асоціюється в першу чергу з банкрутством «Родовід Банку». Але тоді головним активом Дядечка був банк «Союз», який активно використовувала для своїх фінансових операцій сім’я Віктора Януковича. А наглядав за цим усім один із найближчих повірених Януковича – Василь Джарти.

Корупційні схеми Мінмолодьспорту_7

Сергій Дядечко

У Сергія Черського досі є спільний бізнес із дітьми уже покійного Василя Джарти. Це ТОВ «Сучасні медичні системи», де часткою у 50% володіє австрійська фірма з Відня Wellmind Invest GmbH (вона належить Наталії Василівні Джарти), а 40% –  це частка Сергія Черського та його дружини Марії Єгорової (Черської).  Власник 10% Євген Метвейчук — теж менеджер Джарти.

Корупційні схеми Мінмолодьспорту_9
Корупційні схеми Мінмолодьспорту_11

По-третє, Сергій Черськой не тільки надає послуги Мінмолодьспорту, а й у 2022 році був включений до складу національної збірної України з гандболу у ролі тренера-оператора. Запасним тренером-оператором у цій команді рахувалася й Марія Черська.

Це давало змогу подружжю (хоч Сергієві Черському нема ще й 50 років) виїжджати під час воєнного стану за кордон, наприклад, відвідувати двох дітей, які зараз навчаються у Відні.

Корупційні схеми Мінмолодьспорту_13

Марія Єгорова та Сергій Черськой

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Опінії
Як СБУ намагалася «вирішити питання» щодо Лубінця.
09:49
Війна
Громадська антикорупційна рада при Міноборони звинуватила АОЗ у недбалості через закупівлю бракованих снарядів.
09:25
Політика
Запропоновані зміни ускладнять перевірку сумнівних активів, а також створять корупційні ризики.
вчора, 15:05
Кримінал
У Полтаві викрито корупційну схему із закупівлею армійських ліжок на 5,1 млн грн
вчора, 09:25
Кримінал
Затриманий «на гарячому» правоохоронцями чоловік брав хабарі готівкою у гривнях. Певно, потенційним ухилянтам бракувало валютних коштів.
23 березня, 19:58
Кримінал
Кормишкіна зобов’язується перерахувати до державного бюджету 20 млн грн. Разом з чоловіком вони мають перерахувати по 2 млн на потреби ЗСУ.
21 березня, 16:00