Краху енергетики можна уникнути
Намір підвищити тарифи за електроенергію — це є неприхована диверсія проти України.
І якби в нас була дійсно незалежна СБУ, то вона мала б розслідувати такі дії по статті «державна зрада». І не важливо, чи це зловмисний намір, чи звичайна дурість.
Пояснюю, чому.
1. Наші міжнародні партнери цільовим чином виділяють кошти на підтримку і відновлення нашої енергетики. І це значні гроші — сотні мільйонів доларів.
2. Яким чином гроші від підвищення тарифів підуть на відновлення енергетики? Є обґрунтовані підозри, що ніяким. Де прозора схема використання тарифних грошей, хто персонально відповідає за ефективність їх використання?
3. Якщо міжнародної допомоги дійсно не вистачає і є реальна необхідність залучення коштів громадян, то треба діяти зовсім іншим чином. Треба розробити ретельний план робіт, визначитися з обсягом фінансування і заснувати спеціальний недержавний фонд на ці потреби від керівництвом визнаних фахівців з енергетики.
Коли громадяни побачать, на що підуть їх гроші, вони почнуть добровільно наповнювати цей фонд, бо потерпати у темряви не хоче ніхто.
Мені можуть закинути, що такий план має бути дуже таємним, щоб ворог не здогадався. А що, ворог за допомогою супутникової розвідки не зможе побачити початок ремонтних робіт на будь-якому значущому інфраструктурному об’єкті України? На жаль, зможе. Та й агентурна розвідка в нього теж працює, про це сам президент Зеленський згадував.
Щоб запобігти повторним ударам ворога, треба не стільки ремонтувати старі потужності, скільки терміново розвивати децентралізовану енергетику — закуповувати і вводити в експлуатацію малі енергетичні потужності: на всіх них ракет у ворога не вистачить. І саме це повинно бути у тому плані, на який потрібні кошти українців.
До речі, точно знаю, що існують чудові українські розробки міні-ТЕЦ. Але розробники роками не можуть побитися через бюрократичні перепони, які створюють монополісти, які фактично захопили нашу енергетику.
І останнє. Постійно підтримував розвиток «зеленої енергетики». Тому що це — майбутнє, яке треба створювати зараз. Але мені докоряли, що «зелена енергетика» — це засіб збагачення олігархів, і правильно діє наш уряд, коли порушує погоджені умови інвестування в цю сферу...
А сьогодні раптом з’ясувалося, що «зелена енергетика» за рахунок її децентралізації і, відповідно, меншої вразливості, залишилася чи не єдиною нашої додатковою до АЕС генеруючою потужністю.
Тому не треба простих рішень — вони є шляхом до катастрофи. Нам потрібні відповідальні стратегічні прозорі рішення, які розуміє і підтримує українське суспільство.