Краху енергетики можна уникнути

Опінії
04 червня, 18:14
Краху енергетики можна уникнути

Намір підвищити тарифи за електроенергію — це є неприхована диверсія проти України.

Аналітик, політтехнолог

І якби в нас була дійсно незалежна СБУ, то вона мала б розслідувати такі дії по статті «державна зрада». І не важливо, чи це зловмисний намір, чи звичайна дурість.

Пояснюю, чому.

1. Наші міжнародні партнери цільовим чином виділяють кошти на підтримку і відновлення нашої енергетики. І це значні гроші — сотні мільйонів доларів.

Як вони використовувалися? Де звіт нашого уряду і енергетичних монополій?

2. Яким чином гроші від підвищення тарифів підуть на відновлення енергетики? Є обґрунтовані підозри, що ніяким. Де прозора схема використання тарифних грошей, хто персонально відповідає за ефективність їх використання?

3. Якщо міжнародної допомоги дійсно не вистачає і є реальна необхідність залучення коштів громадян, то треба діяти зовсім іншим чином. Треба розробити ретельний план робіт, визначитися з обсягом фінансування і заснувати спеціальний недержавний фонд на ці потреби від керівництвом визнаних фахівців з енергетики.

Коли громадяни побачать, на що підуть їх гроші, вони почнуть добровільно наповнювати цей фонд, бо потерпати у темряви не хоче ніхто.

Де план відновлення енергетичних об’єктів?

Мені можуть закинути, що такий план має бути дуже таємним, щоб ворог не здогадався. А що, ворог за допомогою супутникової розвідки не зможе побачити початок ремонтних робіт на будь-якому значущому інфраструктурному об’єкті України? На жаль, зможе. Та й агентурна розвідка в нього теж працює, про це сам президент Зеленський згадував.

Щоб запобігти повторним ударам ворога, треба не стільки ремонтувати старі потужності, скільки терміново розвивати децентралізовану енергетику — закуповувати і вводити в експлуатацію малі енергетичні потужності: на всіх них ракет у ворога не вистачить. І саме це повинно бути у тому плані, на який потрібні кошти українців.

До речі, точно знаю, що існують чудові українські розробки міні-ТЕЦ. Але розробники роками не можуть побитися через бюрократичні перепони, які створюють монополісти, які фактично захопили нашу енергетику.

І останнє. Постійно підтримував розвиток «зеленої енергетики». Тому що це — майбутнє, яке треба створювати зараз. Але мені докоряли, що «зелена енергетика» — це засіб збагачення олігархів, і правильно діє наш уряд, коли порушує погоджені умови інвестування в цю сферу...

А сьогодні раптом з’ясувалося, що «зелена енергетика» за рахунок її децентралізації і, відповідно, меншої вразливості, залишилася чи не єдиною нашої додатковою до АЕС генеруючою потужністю.

Тому не треба простих рішень — вони є шляхом до катастрофи. Нам потрібні відповідальні стратегічні прозорі рішення, які розуміє і підтримує українське суспільство.

Читайте також:
Політика
Це диверсія, навмисна шкода, знищення економіки, намагання очистити територію від людей?
09:35
Опінії
Усі ці довгі й безглузді розмови про НАТО — це все димова завіса, що маскує неефективність національної української політики безпеки.
13 липня, 16:20
Війна
Закупівлі продуктів харчування для військових останнім часом почали все частіше набирати рис скандальності.
13 липня, 08:32
Позиція
А полтавські поліцейські сумлінно захищають не національні інтереси, а інтереси так званих фунтів «Газпрому».
11 липня, 10:38
Опінії
Польща готова закрити небо над Україною: що означає нова безпекова угода?
10 липня, 15:00
Опінії
Неможливо отримати перемогу під керівництвом зрадників. Але, їжаки плакали, кололись, але вперто продовжували займатися коханням.
06 липня, 10:20