Created with Sketch.

Кремлю все складніше вдавати, що «спецоперація» не війна

30.05.2023, 21:19

Приватні армії російських губернаторів, олігархів і бандитів при владі зіграють із РФ злий жарт. Це станеться зненацька незабаром...

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Я тут згадала, як на Росії один період була мода на участь/створення телекомпаній та піар-кампаній структурами, у чию сферу діяльності це не входило. От колись навіть "Газпром" вдарився в ідеологію (маю на увазі участь у фінансуванні, наприклад, "Ехо-Москви").

З повномасштабним вторгненням та вихолощенням до повної пропаганди узагалі усіх російських медіа там тепер новий тренд – це створення ПВК. Російській владі все складніше робити вигляд, що не війна, а "спецоперація".

Безпілотники уже на Московщину прилетіли!

Тим не менше, фінансова мотивація (іпотеки, доплати), в які затягують російські "тілá" у ПВК на війну, має на меті все ж зменшити публічну сторону мобілізації під війну. Ні про яку "СВО" вже не йдеться, очевидно ж.

Днями на шпальтах видання "The Wall Street Journal" вийшла пізнавальна стаття про те, як по ходу війни зростає роль та кількість різних приватних типу охоронних військових компаній, орієнтованих на участь у війні. У першу чергу, вони пропонують поповнити дефіцит у "живій силі", змагаючись таким чином у демонстрації лояльності Кремлю.

Про ПВК "Вагнер" усі знають. Євгєній Прігожин завербував близько 50 000 найманців (в основному з російських колоній) й у намаганні продемонструвати, що його сили перевершують в ефективності сили регулярної армії (зокрема, у Бахмуті) дійшов навіть до критики міністерства оборони та закидів на адресу Сєргєя Шойгу.

Але є й інші, менш численні (по кілька тисяч), але які теж залучають до військових дій в Україні. Щоправда, вони знаходяться або під контролем Міноборони, або у тісній координації, на відміну від ПВК "Вагнер".

Зокрема, як пише впливове американське видання, за останні місяці "Газпром" створив приватну військову компанію (попередньо уряд надав повноваження через відповідну постанову). Один з її підрозділів називається "Потік".

При цьому, за інформацією "The Wall Street Journal", «30% в охоронній компанії "Газпрому", до якої входить "Потік", належить ПВК "Центр Штаб", яку очолює колишній офіцер ФСБ». Також у процесі створення ПВК компанія «Лукойл», яка теж отримала попередню згоду уряду.

Є ще декілька ПВК, напряму пов'язаних із Міноборони. Компанія "Редут", «заснована колишніми російськими десантниками та офіцерами військової розвідки у 2008 році».

Регіон її активності – Близький Схід, але зараз вона направила близько тисячі найманців на війну в Україні. Ще одна відома ПВК – "Патріот", до якої входять колишні російські спецназівці.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фахом «Політична культура та ідеологія»

Читайте також
В окупованому росіянами «Артеку» діти збирають бойові дрони
Війна
Окупанти примусово деукраїнізують Бердянськ
Війна
Кремль відроджує старі ІПСО для внутрішнього конфлікту українців
Політика
Терористи РФ викладатимуть «родинознавство» українським дітям в окупації
Війна
Західні журналісти проведуть нам вибори за цілковитої окупації
Опінії
Пуйло вкотре зайнявся своєю улюбленою справою — брехологією
Опінії