Кримінальну справу Олександра Трухіна сфальсифікували підлеглі Монастирського з Лубен
"Слуга народу" отримав подарунок від влади на наш День Незалежності
Дарницький райсуд Києва виніс адмінпостанову щодо Віктора Склеми, який назвався водієм легковика після ДТП минулого року, серед фігурантів якого був нардеп Олександр Трухін. 9-го серпня суддя Олена Лужецька визнала його винним в аварії та призначила 850 грн штрафу у якості адмінстягнення.
Про це стало відомо з реєстру судових рішень.
Нагадаємо, мова йде про ДТП, яка сталася вже у Дарницькому районі Києва 23 серпня 2021 року. Автомобіль Audi A8, у якому нардеп Олександр Трухін повертався з Полтави після відкриття флагштока, зіткнувся з автомобілем Ford. Після цього Audi врізався у Daewoo.
Олександр Трухін серед перших осіб області на церемонії підняття державного прапора України — 23 серпня 2021 року.
На фото ми також бачимо міського голову Полтави Олександра Мамая поруч з тодішнім очільником СБУ Євгеном Борзіловим. Саме тісна "співпраця" з СБУ дозволяє колаборанту та прихильнику "русского мира" Мамаю залишатися на своїй посаді (ред. ОБ).
Унаслідок аварії шестеро осіб отримали тілесні ушкодження. Серед них було двоє дітей, Голова Комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі, його помічник Роман Лишень та водій. Травми також отримав Фахраддін Мухтаров — тодішній голова фракції «Слуга народу» у Полтавській облраді, який був у салоні з Трухіним.
Потерпілих того дня госпіталізували.
Судячи з відео з боді-камери патрульного, який оформлював ДТП, народний депутат намагався залишити місце аварії та пропонував правоохоронцям неправомірну вигоду — «150 тисяч у спортивній сумці».
Завдяки цьому відео за Трухіним закріпилися фрази на кшталт «давай я тихонько в лес уйду — и все», «я с Денисом поговорю», «потом найдемся» тощо.
Камера поліцейського також зафіксувала чоловіка у червоній футболці, який перебував на місці аварії. Це був Віктор Склема — помічник Фахраддіна Мухтарова.
За інформацією ДБР, саме Склема потрапив на записи камер відеоспостереження як водій Audi A8 на всіх ділянках траси, де рухався автомобіль. На тій ділянці, де сталася аварія, камери тимчасово зняли через ремонт дороги. І саме Віктора Склему патрульні вписали у протокол ДТП, коли оформлювали матеріалі.
За рік суд вирішив, що там мав місце адміністративний проступок. Склема провину не заперечував, але і не підтверджував. На засідання він не з’явився, натомість подав заяву про розгляд без його участі.
Тож суддя визнала Віктора Склему винним у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів чи іншого майна (ст. 124 КУпАП). У якості адміністративного стягнення йому призначили 850 грн штрафу.
Враховуючи, що у тій ДТП було одразу кілька потерпілих, справа мала розглядатися в рамках кримінального провадження. Принаймні так попередньо фіксувала матеріали поліція — за ч.1 ст. 286 ККУ (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). Втім, пізніше в МВС заявили, що справою займається ДБР.
Слідчі Держбюро розслідувань не знайшли підтверджень того, що за кермом був Трухін, тож за процедурою мали передати розслідування назад поліції. Враховуючи, що єдиний офіційний винуватець ДТП Віктор Склема не підозрювався у спричиненні аварії з потерпілими, залишається один варіант — усі потерпілі не заявляли до нього жодних претензій, а тому Склему піддали лише адмінстягненню.
Для самого Олександра Трухіна єдиним наслідком поки стала втрата посади голови полтавського обласного осередку партії «Слуга народу», з якої його зняли на вимогу однопартійців після публікацій у ЗМІ та розголосу.
ВАЖЛИВО
Цікаво, що адміністративні матеріали київському суду відносно Віктора Склеми були чомусь надані відділенням поліції №2 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Хоча ДТП сталося під Києвом і мало розслідуватися поліцією м. Києва. Це свідчить про те, що "справу Трухіна" підлеглі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського умисно "заховали" у периферійному відділку поліції, корумпований особовий склад якого підпадає під вплив місцевого "агробарона" Мухтарова - одного з учасників скандального ДТП і поплічника Трухіна.
Таким чином, резонансна "справа Трухіна" може бути розслідувана тільки одним дійсно правоохоронним органом в Україні, яким сьогодні є НАБУ - корумповані ДБР і Нацполіція очікувано цю справу "злили". НАБУ може зацікавити походження 150 тисяч доларів США, які Трухін намагався дати в якості хабаря поліцейським на місці дорожньої пригоди.