Куди поділись «благодійні» шкільні внески?

ПОЛТАВА
15.08.2018, 07:00

Днями на сайті Міністерства освіти і науки з’явився лист адресований керівникам закладів середньої освіти та керівникам місцевих органів управління освітою. У МОН акцентують увагу на безоплатності здобуття повної загальної середньої освіти школярами. 

«Жоден нормативно-правовий акт в Україні не передбачає і не може передбачати можливість впровадження у державних чи комунальних закладах загальної середньої освіти освітньої програми за умови обов'язкового придбання за кошти батьків відповідних робочих зошитів, підручників чи інших матеріалів. Отже, будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними будь-яких коштів чи їх примушування до придбання робочих зошитів, підручників, посібників, хрестоматій, телевізорів, комп'ютерної техніки, проведення ремонтів у класах тощо для реалізації освітньої програми закладу освіти та досягнення учнями результатів навчання, визначених державними стандартами загальної середньої освіти, є прямим порушенням положень Конституції та законів України, та є неприпустимими», – йдеться у листі від міністерства.

Проте, як насправді йдуть справи у «Новій українській школі»?

Полтавка Дарина, коментуючи лист МОН, запевняє, що від «благодійних» внесків ніхто і не думав відмовлятись. – «Мій син навчається у 9-му, і думає поступати у коледж. Про батьківські внески знаю не з чуток. Раніше ми щороку здавали по 2-3 тисячі гривень на ремонт школи та усілякі дрібниці. До початку навчального року ще 2-3 тижні, але на тому тижні в нас вже були батьківські збори. Так прямо про гроші ніхто не казав, але вчителька натякнула нам на вигорілі штори в кабінеті. Я проти цього нічого не маю, сама вчилась – знаю. Але тоді б не казали про безплатні школи».

«Ми йдемо до другого класу. Про збори чув, але сам не стикався. Може через те, що діти вчаться у гімназії, а може тому, що школу нещодавно ремонтували. Заклад мені порадили друзі, їх донька пару років тому випустилась. Треба буде попитати в них, чи платили вони щось тоді. Не знаю як у інших, але в нашій школі все гаразд,» – висловився Віталій Погорєлов.

Імовірно, що в кожному навчальному закладі ситуація відрізняється, тому однозначно відповісти на запитання «Чи є у школах благодійні внески?» складно. Деякі полтавці вирішили для себе питання «благодійних внесків» раз і назавжди, віддавши дітей до приватних навчальних закладів. Менеджер Ірина каже: «Знаєте, мої діти вчились у звичайній школі і інколи ми здавали на подарунки вчителям і тому подібне. Але після деяких проблем сина з навчанням, ми спочатку почали водити його до репетитора, а потім взагалі перевели його до приватної школи. Сестричка трохи сумувала за Дмитриком, то і її перевели згодом. Тепер за навчання ми щомісяця сплачуємо певну суму, конкретних цифр сказати не можу – це справа чоловіка, але я впевнена що діти вчаться у гарних умовах».

Опитавши батьків, ми дійшли висновку, що «благодійні внески» все ж таки залишились у деяких закладах міста. Щоправда, зараз вони мають необов’язковий характер.

Читайте також:
Найвищі показники захворюваності в Полтавському та Диканському районах.
вчора, 15:55
Молодий чоловік поцупив гумовий фалоімітатор
вчора, 13:50
Меморіальну табличку протопресвітеру Української Автокефальної Православної Церкви, крутянцю Демидові Бурку відкриють у Полтаві.
вчора, 11:00
Зима 2019-2020 років все більше нагадує весну.
вчора, 06:40
Подія сталася у ніч із 24 на 25 січня.
25 січня, 12:06
Захід пройшов у Полтавській обласній бібліотеці.
24 січня, 18:30